"Як Шурік і Толік Прозорро в Черкасах скасували" - коментар

Координатор КМГО «Молода Черкащина» Вікторія Феофілова докладно розповіла, як депутати міськради Черкас скасували "Прозорро" (орфографія автора)

А тепер я вам докладно опишу, що відбувалися на сесії. Повірте, це варто вашої уваги, я думаю, що наші очільники можуть продавати квитки на подібного роду “вистави” для менш досвідчених колег. Там є чому повчитися.

Отже, прєлюдія: Великі мужі довго думали, як же їм відмінить оте проклятуще ПроЗорро (бо напряму в лоб не вийшло, “назойліві” актівісти підняли бучу) і придумали. Департамент економіки готує проект рішення № 365-8-рд, публікують його 15 листопада. Ну. В Черкасах вже давно нікого не смущає той факт, що не витримуються 20 днів, визначених законом. Проект передбачає визначення «порогів» закупівель не по галузі вцілому, а по окремим розпорядникам. На початок сесії цього питання в порядку денному немає. Ну звісно, якби було відомо про це наперед, то в залі були б не лише поодинокі представники «громадськості», тому все готувалося тишком-нишком. Лише десь там на бюджетні комісії кажуть Юрій Тренкін вибовкнув, шо буде з голосу вносить пропозицію про відміну того Прозорро взагалі, але потім в коментарі журналістів він такої дєрзості застіснявся. І правильно, бо є на це «отци города», які вміють все правильно робить.

Проект передбачає визначення «порогів» закупівель не по галузі вцілому, а по окремим розпорядникам.

Частина перша «блискавична робота депутатських комісій»: Олександр Романович Радуцький, главний ідеолог існування Єдиного тендерного комітету, під час голосування за порядок денний пропонує з голосу туди включити цілий ряд питань: він просто зачитує все гамузом і серед іншого – проект департаменту економіки. Вносимо? Депутати: вносимо! Ой, а тут у нас купа питань, що не пройшли обговорення в комісіях, це нічого? Не біда, каже Радуцький, ми зараз швидко зробимо спільне засідання ВСІХ комісій. От уявіть, шо у нас тут уже не сесія, а засідання комісій. Наприклад, Роман Діскант може його і провести. Діскант: шановні депутати, а давайте ми зараз вирішимо, шо всі рішення – на розгляд сесії? Хай уже на сесії розбираються! Депутати: согласни! І ОПА, а в нас уже і знову сесія, тільки всі рішення в порядку денному нібито пройшли обговорення в комісіях! Красіво? Далі ще краще буде!

Частина друга «Бордунос»: а далі, почалася взагалі казка, можна даже було б Оскара присуждать за цю гру. Палаючи праведним гнівом, секретар міської ради роздав усім депутатам комерційну пропозицію від юристки Людмили Бордунос, яка надає послуги підприємцям, що працюють в Прозорро. І одночасно є секретарем комісії по закупівлям. Уявляєте? Ви бачите в цьому вселенську змову, яка доводить, що всі рекомендації комісії (16 осіб, 8 з яких – представник фракцій) заточені під те, щоб Бордунос отримувала гроші на карман? Нє? Дивно, бо депутати побачили. Мер так той вобще від такої підлості аж позеленів: І оце, Романович, у тебе справжні документи? Це так і було, Бордунос пропонує свої юридичні послуги? Бізнесменам? Щоб вони торгували в ПроЗорро? Ну це взагалі… Ей, хто там у нас прокурор? Ви розберіться! Це ж корупція! А комісію я ліквідовую! Ви мене образили цим. Я до вас з усією душею, я всігда був категоричним прихильником Прозоро, але після цього… Мір уже не буде прєжнім. Думаю, що треба все це відмінять, тобто «привести до відповідності чинному законодавству», як каже наш поважний секретар. Депутати розхвилювалися не на шутку і попросили перерву, щоб осознать всю подлость Бордунос і комісії вцілому. Романа Ганзевича, який намагався пояснити рекомендації комісії, закрикували з місця (воно ж тепер понятно, шо він – агент Бордунос і не можна йому вірити, і чим нижчий поріг, тим більше вся ця шайка заробляє).

Частина третя «Бліц кріг» Ну і тут, шо називається, Остапа понесло. Зрозумівши, шо депутати созрєлі – бери їх тепленькими – Олександр Романович з Анатолієм Васильовичем вирішують, що кращого моменту для відміни не знайти. І просто отак з голосу, секретар вносить пропозицію «привести до відповідності чинному законодавству» (пам’ятаєте проект № 297-8-рд? його так і не висунули на сесії, але прибрати з сайту і планів – не прибрали). Давайте руками, каже мер! І депутати, думаючи, що голосують за проект, який в порядку денному, починають піднімати руки. Тут уже ваша покірна слуга перестала бути покірною, а стала кричать, шо це неподобство. І що шановні депутати зараз насправді відміняють Прозоро для допорогів. Депутатів це трохи смутило і голосів не набралося.

Ну так. Які в нас ЩЕ пропозиції? – наполягав мер. Його вже явно не влаштовував проект, який стояв в порядку денному. Скасування вже замаячило на горизонті і просто так відмовлятися від неї не можна.

Довелося напроситися на виступ (дякую Олені Шевченко) і ще раз пробувати довести, що всі оці маніпуляції, Бордунос як червона ганчірка і т.д. – просто очковтирання для того, щоб відмінити ПроЗорро. Просила відкласти прийняття рішення і зібрати погоджувальну раду. Потім послідувала ще одна пауза, в якій ми активно спілкувалися з депутатами, представником департаменту медицини, і майже дійшли згоди до того, яким може бути компромісне рішення. І тут після перерви виявляється, що є ще одна пропозція, озвучена з голоса, призупинити рішення до квітня… Якшо чесно, то я навіть не зрозуміла точно, за що голосували депутати. Чи то за проект рішення № 297-8-рд, якого НЕ БУЛО в порядку денному, чи то за зміни до проекту № 365-8-рд. Та вже ніхто і розбиратися не хотів – швиденько оголосили обідню перерву. А, ні, ще деякі похлопали, бо ж це не рішення, а свято, просто свято демократії в любимому місті Ольги Фреймут. Думаю, багато хто і чарочку накотить, бо заслужили: такий красівий наступ став вишенькою на торті вельми результативного року роботи ЧМР…

Рідна Черкащина
18.11.2016 10:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter