Петро Чернявський: Чому БПП виграв в області та програв у Черкасах

ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ ЦИФРИ (вони поки що не остаточні, але тенденцію показують чітко).

Не чіпаючи вічну тему непопулярності будь-якої влади, проаналізуємо лише цифри: Блок Петра Порошенка "Солідарність" на виборах в обласну раду набрав близько 23% (і це не враховуючи ще відсотків 14 "Черкащан"). Це перемога. В міську ж раду БПП набрав лише 11.2% - це повна поразка. (Важливо врахувати, що відсоток інших політичних сил в області і місті – майже однаковий). Це означає лише одне, що команда Одарича і блок П. Порошенка "Солідарність" в основному мають один і той же електорат. Тобто в них один виборець . Тому Одарич забрав майже половину прихильників БПП. Вибираючи між Радуцьким і Одаричем, симпатії виборців були в основному на боці Одарича ( і в цьому ніхто не сумнівався). Але особисті амбіції деяких нардепів від БПП не дозволили взяти Одарича в команду БПП. Особистий рейтинг Радуцького 8-9%, а рейтинг БПП близько 20%. Якщо від 20% відняти 9%, то ми й отримали 11-12% депутатів від блоку Прошенка в міській раді. В результаті програло і БПП і місто в цілому. Виборець прийняв раціональне рішення – краще проголосувати за Одарича ніж Радуцького (не дивлячись на те, що останній від БПП). Прихильники Одарича і БПП були вимушені стати перед вибором меншого зла. Ми свідомо розірвали їх вподобання навпіл і тому отримали поразку в м. Черкаси. Хто проголосує за Більду або Ченявського, якщо першим в бюлетні стоїть прізвище Радуцького? Саме тому БПП втратило щонайменше 7-8 депутатів, а пройшли на цьому фоні знову ж таки більшість людей, які були далеко від майдану. Це означає, що майдан може повторитись.

Що нас чекає в майбутньому? Якщо враховувати лише два сценарії (хоча їх може бути й більше), то перший - найбільш ймовірний. Радуцький знову почне формувати команду депутатів проти Одарича, намагаючись зробити черговий імпічмент. Звісно це йому не вдастся, але така рада буде вкрай неефективною, місто багато втратить. Другий сценарій – це коли керівництво БПП одумається і прийме рішення працювати з тим міським головою, якого вибрали люди. Проте в об’єднання демократичних сил мені мало віриться. Кожен продовжить боротись за свою особисту владу, а місто буде страждати від цієї війни.

Те, що саме Одарич зможе сформувати більшість, викликає визиває здебільшого надію ніж оптимізм, адже парадоксальність мотивації нашого виборця в котре вражає тим, що вони голосують за Одарича, але не голосують за його команду в такій же мірі.

В цілому із ситуації, що склалася, можна зробити висновок, що основним винуватцем є середня ланка Київського керівництва БПП, а також певною мірою обласного та міського, які в силу особистих амбіцій (власної неприязні Одарича) свідомо зробили ставку на заздалегідь програшного лідера. Що там інтереси міста, коли є власні амбіції.

Петро Чернявський, блог на «Обозревателе»
27.10.2015 18:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter