Депутат від "Батьківщини" Добровольський: Подалання вето Одарича на ПСЕР - це перемога здорового глузду

Депутат міської ради Черкас від ВО "Батьківщина" Микола Добровольський прокоментував на Фейсбук учорашнє подолання депутатами вето, накладеного міським головою Одаричем на прийняття Черкаською міською радою Програми соціально0економічного розвитку міста на 2015 рік.

Вето подолано! 42 депутати в поіменному режимі проголосували за його подолання. Хто переміг, а хто програв? Впевнений - переміг здоровий глузд, те, що було внесено на минулій сесії секретарем міської ради Радуцьким О.Р., - відхилені на міськвиконкомі пропозиції, подані депутатами міської ради. Вважаю, що члени МВК, у тому числі й від громадськості, не зовсім правильно зрозуміли прагнення діючих депутатів та з цієї причини влаштували, так би мовити, дебош.

Що могли в цій ситуації зробити депутати? Перше - не зважати на невдоволення групи активістів та приймати далі свої рішення по ПСЕР, в тому числі й щодо збалансування бюджету. Друге - у випадку подальшого супротиву членами МВК впровадження в життя проголосованого ПСЕР рішення, відправити цей МВК у відставку та запропонувати новий МВК. Третє - те, що було зроблено: сісти за стіл та переконати членів МВК у правильності позицій депутатів. Внаслідок цих дій більшість із запропонованого депутатами було позитивно сприйнято громадськістю, і це абсолютно вірно. Адже саме депутат має бути представником громади міста і по суті, і по закону. Мені приємно, що дослухалися члени МВК і до моїх аргументів та підтримали вкладення в ремонт "Школи юних моряків" та заміни вікон у дитячому садочку.

Порадувало депутатів і те, що представники від громадськості, члени МВК в своїх виступах говорили саме про такі перемовини та досягнуте порозуміння.
Тепер на рахунок позиції партії ПВД. По суті, вони погоджувалися із внесенням всіх пропозицій від депутатів, тим більше, що й пропозиції депутатів від ПВД були враховано, але тут постало питання подолання вето їхнього «боса», міського голови Сергія Олеговича Одарича. Запропонований ПВД шлях, перш за все, був не прийнятним, через те, що він вів до затягування часу в прийнятті бюджету по ПСЕР, а на порозі уже травень, та мав загрозу в можливому новому накладанні вето міським головою на прийняте депутатами рішення. На подолане ж вето нове не накладається. Дещо дивною виявилася позиція, скажімо, депутата Руслана Зорі. На погоджувальній раді за участю всіх депутатів, членів МВК та представників громадськості він заявляв, що є депутатом мажоритарником, та для нього добробут мешканців району, де він вибирався, Луначарки, важливіше ніж партійні рішення. На жаль, його дії слова не підтвердили, а я вірив, що Руслан самостійний депутат.

Радує також теж, що не тільки ми дослухалися до думки громади, а й вони взяли до уваги нашу думку. Так, із Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста було виключено придбання автогрейдера для КП «ЧЕЛУАШ» вартістю 2 млн.грн., а суму, виділену на реконструкцію вхідної групи парку «50-річчя Жовтня» з боку вул. Пальохи, було зменшено на 500 000 грн.

Чи все закінчено? Звичайно , що ні. Тепер слово за членами МВК, і не тільки в частині прийняття нових погоджених змін для збалансування бюджету розвитку міста, а й до перегляду того, що, можливо, так би мовити, «проскочило». Наприклад, виділення коштів на придбання приладу для заміру ущільнення ґрунту вартістю в 120000 гривень. Говорив з цього приводу з членом МВК Сергієм Гончарем. Він погодився в непотрібності такого приладу та завтра буде пропонувати не включати його в бюджет на придбання.
24.04.2015 09:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter