Радуцький заявляє, що Одарича ніхто не підривав. А сам мер мріє "рейдернути" "Черкаситеплокомуненерго"

Комунальне підприємство "Черкаситеплокомуненерго" може стати об’єктом рейдерського захоплення. Про це сьогодні журналістам розповів секретар Черкаської міськради Олександр Радуцький, передає УНН.

За його словами, нещодавні заяви міського голови Черкас про замах на його життя не відповідають дійсності. На думку О.Радуцького, таким чином градоначальник намагається відвернути увагу жителів Черкас від важливих питань життєдіяльності міста.

Зокрема, рейдерського захоплення комунального підприємства “Черкаситеплокомуненерго” шляхом банкротства, яке найближчим часом нібито планує здійснити Михайло Бродський.

О.Радуцький нагадав, що історія навколо КП “Черкаситеплокомуненерго” почалася ще 2008 році, коли в місті на посаді заступника мера працював Андрій Савчук.

“Разом із міським головою він (А.Савчук — ред.) балотувався до парламенту 2002 року від політичної партії "Яблуко", засновником якої є Михайло Бродський. У момент, коли "Черкаситеплокомуненерго" доведене до межі, в Черкасах знову з‘являється Андрій Савчук, який стає фінансовим директором Теплокомуненерго із зарплатою 20 тис. грн. Вбачаю в цьому пряму загрозу для підприємства. Складається враження, що покроково розроблена схема його банкрутства, причому з урахуванням інтересів київських олігархів”, — розповів він.

У 2008 році КП “Черкаситеплокомуненерго” отримало кредит від ЄБРР. Сума позички становила 11,2 млн євро. Проте протягом наступних 5 років влада Черкас так і не внесла до тарифу “теплокомуненерго” інвестиційну складову та витрати на повернення кредиту.

“Тобто кредит на модернізацію був узятий, а умови для його повернення — не створені. За словами директора нашого комунального підприємства Миколи Кушніра, до 2013 року “упорядковувати” тариф було “політично недоцільним”, — повідомив О.Радуцький і зауважив, що тариф Теплокомуненерго і надалі лишається збитковим.

“Сьогодні борг "Черкаситеплокомуненерго" перед Черкаською ТЕЦ за теплоносій становить 27,9 млн грн, борг перед банком станом на 31 березня становитиме понад 1,7 млн євро. За нинішнім курсом валюти, це більше 60 млн грн. Грошей підприємства немає, гарантом виступає місто, тобто сума сплати за кредитом закладена в бюджеті розвитку на 2015 рік. Відповідно, в разі сплати цих коштів за кредитом, про розвиток міста в поточному році можна забути”, — розповів він.

Нагадаємо, в Черкасах зараз існує єдина тепломагістраль. Частина її належить Черкаській ТЕЦ, частина — Теплокомуненерго. На поточний рік у комунального підприємства колосальне кредитне навантаження, але нічого не робиться для того, щоб підприємство мало змогу отримувати прибуток й виплачувати кредит, частина його котелень законсервовані.

Так, із 2012 року в Черкасах не працює котельня КП “Черкаситеплокомуненерго” на розі вулиць Волкова-Різдвяна. На балансі котельні 92 багатоповерхівки, а це приблизно 700 квартир, площею в середньому 50 м кв. Вартість опалення 1 м кв. у ТЕЦ сягає 9,07 грн. За 5,5 місяця опалювального сезону прибуток ТЕЦ — 1 млн 745 тис. грн.

Також із початку опалювального сезону 2014-2015 років не працювала ще одна котельня на вулиці Руськополянській, 27. Це колишня котельня заводу “РОТОР”. Її споживачів також перевели на обслуговування в ТЕЦ. На балансі котельні 104 багатоповерхівки, в середньому це 1200 квартир. Рахуємо: 50 (середня квадратура житла)х9,07×2,5 (період роботи в опалювальний сезон) дорівнює 1 млн 130 тис. грн.

“Ці мільйони — це потенційний, можливий валовий прибуток Теплокомуненерго. Валовий прибуток у 2015 році втрачений вже на 3 млн грн. Варто зауважити, що саме в Південно-Західному районі, де споживачів перевели в ТЕЦ, встановлена за кредитні кошти левова частка ІТП в будинках. Логічно, щоб ці будинки й обслуговувало ЧТКЕ, яке взяло кредит на придбання цих ІТП”, — резюмував О.Радуцький.

Він вже підготував проекти рішень на сесію міської ради про звернення до ЄБРР з проханням призупинити черкаському підприємству виплати за кредитами на два роки без змін щодо умов кредитування. Та запропонував об’єднати КП “Теплокомуненерго” та ТЕЦ, аби адресно подавати вироблену електроенергію, адже обидва підприємства виробляють тепло, а ТЕЦ вироблену електроенергію продає на енергоринку, хоча цим ресурсоммогла б користуватися громада міста, в якому воно працює.
23.02.2015 12:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter