Учорашній палій громадянського конфлікту в Україні, екс-мер Черкас Олійник, радить Порошенку, як припинити війну на Сході

Учорашній палій громадянського конфлікту в Україні, екс-мер Черкас Олійник, радить Порошенку, як припинити війну на Сході Народний депутат, член депутатської групи “За мир та стабільність” Володимир Олійник заявив, що нарощування військового конфлікту в Україні може спровокувати його вихід за межі кордону країни, зокрема на терени ЄС. Про це він повідомив в ексклюзивному коментарі УНН.

За його словами, найближчі країни-сусіди, й надалі вимагатимуть від української влади припинення бойових дій та врегулювання конфлікту мирним шляхом, бо розуміють небезпеку виходу ситуації з під контролю.

“Заява Міністра закордонних справ Німеччини щодо необхідності мирного врегулювання шляхом переговорів яскраво засвідчила позицію ЄС, який наразі стурбований нарощуванням бойових дій в Україні. Вони розуміють, що події на Сході змушують людей полишати свої домівки та ставати біженцями, які, зокрема, шукатимуть прихистку в країнах ЄС. Крім того, вони стурбовані можливістю перекидання конфлікту на терени інших країн”, — сказав В.Олійник.

Він також зазначив, що в цьому питанні ЄС свідомо обрала позицію, яка йде у розріз політиці США щодо України, адже останні нічим не ризикують, підтримуючи військові дії.

На переконання політика, мирне врегулювання ситуації в Україні та проведення переговорів з представниками іншої сторони конфлікту можливе лише при умові виконання вимоги Президента щодо одночасного двостороннього припинення вогню.

Разом з тим, політик зазначив, що українській армії варто відмовитися від зброї масового враження, яка вбиває мирне населення та дітей на Сході.

“Така важка техніка як „Град“ та гармати є зброєю масового враження і їх застосування може зашкодити мирному населенню. Наша армія повинна проводити антитерористичну операцію виключно по відношенню до терористів. А зараз вона більше нагадує смерч, який руйнує та вбиває все на своєму шляху. Бо коли буде така філософія: ми убили одного або п’ять терористів, але разом з ними ще й дитина загинула, і троє цивільних, я не думаю, що суспільство погодиться з такою математикою. Треба чітко діяти проти терористів. Проти тих, хто взяв свідомо зброю, і професійно, як найманці, чинять опір державі. Однак при цьому дослухатися до тих, хто вимушений був взяти цю зброю для захисту своїх інтересів. По відношенню до таких повинна бути передбачена амністія”, — зауважив політик.

Крім того він зазначив, що європейські політики та представники міжнародних інститутів повинні переконати українську владу врегулювати конфлікт мирним шляхом.

“Тільки найближчі країни-сусіди можуть відчути катастрофічні наслідки від цього конфлікту. Саме тому їх роль у мирному врегулюванні конфлікті та відновленні миру в Україні є вкрай важливою”, — резюмував В.Олійник.
08.07.2014 15:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter