Одарич: Від охочих отримати посади в Черкаському МВК представників громадськості вже надійшло 15 заявок

На Фейсбуці міський голова Черкас Сергій Одарич прокоментував наміри громадських організацій міста взяти на себе функції контролю за діями міської влади.

- По-перше, в ЗМІ останніми днями розміщується не зовсім коректна інформація, ніби міський голова відмовився підписати Меморандум про співпрацю із громадськими організаціями, - вважає С. Одарич. - Це - неправда. Міський голова підписав. Але із понад двох десятків пунктів громадськість не влаштувало представництво у виконкомі в кількості 2-3 осіб. Вони наполягали на 7-ми. І відмовились підписувати.

По-друге, навіть якщо дати громадськості 7 посад, то що робити з іншою громадськістю? Заявок вже 15. І продовжують надходити...

Бачу вихід із цієї ситуації:

1. Усім бажаючим громадським об"єднанням надається статус "члена виконкому з дорадчим голосом". Таку практику ми вперше застосували ще в 2008 році. Тобто, такий представник отримує заздалегідь всі проекти рішень з усіма супутніми матеріалами, має можливість розібратися з документами, присутній на засіданні і гарантовано має можливість виступу з кожного питання, яке його цікавить. Єдине - не може голосувати.
Вважаю, такий підхід зможе задовільнити ВСІХ громадських активістів, забезпечить ВПЛИВ на прийняття рішення і КОНТРОЛЬ за діяльністю МВК.

2. Всі бажаючі громадські об"єднання формують громадську раду. Рада розглядає будь-які питання життя міста. Рішення ради є обов"язковими до розгляду міською радою, виконкомом та міським головою.

Сподіваюсь, що любов до міста переможе амбіції окремих людей отримати посади. І громадськість включиться в процес РОЗВИТКУ МІСТА, а не РОЗПОДІЛУ ПОСАД.
07.07.2014 11:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter