Черкащан закликають допомогти з тимчасовим житлом біженцям зі східних областей

У Черкасах нині перебуває 228 родин, які переселились зі Східних та Південних областей нашої держави. Зокрема, 79 з них – кримчани, решта сімей з Луганського та Донецького регіонів. Про це інформують у Черкаській міській раді.

Як розповіла директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Скляренко (яка безпосередньо координує роботу щодо переселенців у Черкасах) фактично усі, хто приїжджає до нашого міста з «гарячих точок» в пошуках прихистку, потребують житла, роботи і, звісно, матеріальної допомоги.

– Оскільки ці родини фактично позбулись усього, лишивши у себе вдома левову частину речей, меблів, посуду і т.д. Дехто з переселенців навіть не мають усіх документів. Як, приміром, родина вчителів зі Сходу, з якою днями мала розмову. Ті мають при собі лиш паспорти. Тоді як решти документів, як-то: трудових книжок забрати не встигли, оскільки школу, де вони працювали до початку воєнних дій, нині окупували бойовики, – зазначає Тетяна Віталіївна.

За її словами, таким людям потрібно буквально все – від їжі, предметів побуту та гігієни до житла, не кажучи вже про вирішення більш проблемних питань з точки зору оформлення документів, як-то пошук роботи, влаштування дитини у школу чи дитсадок. Оскільки, приміром, аби стати на біржу праці обов’язково потрібна місцева прописка. Те ж стосується з влаштуванням неповнолітніх у навчальні заклади Черкас.

– І хоча отримати прописку можна Центрі реінтеграції безпритульних м. Черкас. Проте на все це – потрібен час, а доти люди, які фактично перебувають «на валізах», мають десь жити, – говорить Тетяна Скляренко.

На сьогодні міська влада Черкас ініціювала збір речей для переселенців, який здійснюється у приміщенні колишньої тютюнової фабрики за адресою: вул. Благовісна, 170, каб. 30.

– Ми збираємо продукти харчування довгого зберігання (як-то, крупи, консерви, макарони, олію тощо), одяг, взуття, предмети побуту, особистої гігієни. Дуже потрібні дитячі речі, особливо, для малечі до 5 років. Але, на жаль, у міста немає ресурсів, аби самотужки вирішити питання з наданням житла та розселенням родин, які буквально щоденно прибувають до нашого міста з районів, де йдуть бойові дії, – зауважила Тетяна Віталіївна.

А також звернулась до жителів Черкас з проханням, якщо є можливість, надати тимчасовий прихисток сім’ям-переселенцям.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ УСІХ НЕБАЙДУЖИХ ДО ЧУЖОГО ЛИХА:

Збір речей для родин-переселенців відбувається за адресою м. Черкаси, вул. Благовісна, 170, каб. 30, тел. (0472)33-09-00, 32-91-94, 32-91-93.
Грошову допомогу з позначкою «ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ» можна надіслати на розрахунковий рахунок Черкаського обласного відділення " Дитячого фонду України": р/р 26004050100033 в АТ " Піреус банк МКБ", МФО 300658, ЕДРПОУ 34608553.
18.06.2014 14:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter