Лист читача: Чому Канівською РДА буде керувати людина, яка затято служила режиму Януковича, а потім вчасно перефарбувалася?

«Провінція» продовжує серію матеріалів про те, як народжується нова влада в черкаських районах. Черговий матеріал про Канів.

Вибір канівської громади чи призначення «наближених»

Я сам на даний час не проживаю у Каневі, хоча народився, виріс та до недавнього часу працював тут. Так склалось, що ще задовго до подій на Майдані я тимчасово проживаю в іншому місті в зв’язку з влаштуванням на кращу, більш оплачувану та стабільну роботу. Частенько буваю у Каневі в робочих питаннях, та й до рідних і друзів навідуюсь частенько, спілкуюсь по телефону майже щоденно.

Дуже болісно переживав події на Майдані, декілька разів сам був на ньому, але під час трагічних подій 19-21 лютого був у закордонному відрядженні та повернувся в Україну лише 12 березня.

Під час вказаних подій та по приїзді до Канева спілкувався зі своїми друзями, рідними, знайомими відносно їх бачення розвитку подій у країні та Каневі. Більшість з них висловлювала надію на те, що врешті-решт настане той час, коли зміняться керівники не тільки у верхівці влади, а й у канівських гілках влади. Надіялись на те, що такі засоби контролю за владою, як створені народні ради, громадські організації «Майдан» та інші приведуть до влади таких керівників рад, адміністрацій, котрі будуть дослухатися до людей, підтримувати дійсно народну владу, а не перефарбовуватись з одного політичного кольору доіншого заради задоволення власних амбіцій та можливості попоїсти з державного корита.

Та, на мою думку, з канівської землі надходять невтішні новини, які щодалі турбують все більше й більше.

З початку я був радий тому, що канівська громада спекалась очільників РДА, звільнилась від гнітючого впливу губернатора С. Тулуба, позбавилась в.о. міського голови Калніболоцького та активізувалась у плані свого волевиявлення щодо кандидатур осіб, які достойно займуть місця голови РДА, його заступників, начальників силових структур та 25 травня демократично виберуть нового міського голову, котрий буде турбуватись за місто та його громаду більше, ніж за власну кишеню.

Та не так все сталося. Диво залишилось у мріях.

Першою ластівкою постреволюційного «синдрому вседозволеності» став «хресний» похід само встановлених (бо їх народ не обирав) народних лідерів М.Г.Фесенка, О.В.Корнеєва та В.В.Носенко по відділах РДА та райради з вимогою написання клерками (переважно жінками) заяв на звільнення по тій одній причині, що вони працювали на попередню злочинну владу. Шляхом погроз та залякувань деяких жінок вищевказані «правильні» примусили написати такі заяви. При цьому новоспечених «люстраторів» не цікавило, що клерки нижчого рівня не віддавали злочинних наказі, а просто копирсалися в паперах, як при попередній владі, так і при нинішній. У деяких жінок з числа клерків, і це мені відомо достеменно, чоловіки та сини відстоювали інтереси українського народу на Майдані. З декількома з таких захисників я зустрічався безпосередньо у Києві на Майдані. Доречно було б наголосити й на тому. що ні Фесенко, ні Носенко, ні Корнєєв 19-21 лютого під час бойових дій на Майдані присутні не були.

Мешканців Канева обурили такі дії самозваних «люстраторів». Дякувати Богу, такі їх діяння були припинені правоохоронцями (до яких вказані особи з погрозами та незаконними вимогами не звертались), а заяви, отримані від заляканих людей «вершителі доль людських», повернули назад з вибаченням. Мабуть, в Канівській міжрайонній прокуратурі «судовій революційній трійці» вказали, що такі їх дії при будь-якій владі є протиправними та таким, що мають кримінальні наслідки.

Згодом незаконні «люстрації» в Каневі припинились. Вказані вище особи почали вдаватись до законних дій. Входячи до керівного складу створених у м. Каневі Народної Ради та Канівського ГО «Майдан», вони почали підготовку щодо висунення кандидатур на посади начальників силових структур, голови Канівської РДА та ін.

Але що ми бачимо? Так, нещодавно до мене завітав мій товариш з Канева. Багато про що говорили. Зокрема, товариш повідав мені такі канівські новини, від яких мені стало моторошно.

Він сам є членом ради Канівського ГО «Майдан». У світлі потреби зміни очільників канівських силових структур та Канівської РДА, радою ГО «Майдан» пропонувались різні кандидатури. Одні запропоновані радою (членів ради ГО "Майдан" тридцять чоловік за списком) особи не проходили затвердження в органах прокуратури чи ОДА з погляду на їх минуле, інші – з погляду на діла сьогоднішні.

Та от 30 березня 2014 року за засіданні Ради Канівської ГО «Майдан» при неповному її складі на посаду голови Канівської РДА начебто від імені громади (якої?) було запропоновано кандидатуру Носенко Віри Володимирівни. Відповідні рекомендації за підписом вузького кола присутніх, без дійсного обговорення з громадами міста та району було направлено до Черкаської ОДА на затвердження.

Це від імені якої ж громади її було запропоновано? Від неповного складу присутніх на засіданні Ради громадської організації?. А де ж заклики до прозорості? Де спілкування з громадою району?

Саме Вірі Володимирівні доведеться співпрацювати з депутатами районної ради та Канівською міською радою. А чи запитали мешканців Канева, чи вони погоджують цю кандидатуру? Віра Володимирівна проживає в Каневі, а Канів не таке велике місто. Майже усі в ньому один-одного знають. Знають і Віру Носенко. Свого часу ця жінка була у декількох партій, неодноразово намагалась зайняти певні посади в органах влади місцевих рівнів, балотувалась на посаду міського голови м. Канева. Останнє «тепленьке» місце роботи Віри Володимирівни Носенко - це посада заступника голови Канівської райдержадміністрації. Тоді РДА очолював М. Лисун.

Та головне не це. Сьогодні та ж Віра Носенко вважає усіх, хто працював, як то кажуть, під Януковичем, незалежно від займаної посади, зрадниками інтересів народу України, які підлягають повній люстрації. Тільки Віра Носенко ніколи не згадує у своїх виступах перед громадою того факту, що вона, будучи заступником голови Канівської райдержадміністрації Лисуна, вимагала у голів селищних рад, посадовців та інших членів так званого «адміністративного ресурсу», під загрозою звільнення з посад, щоб усі вони, а з їхньою допомогою й інші люди на президентських виборах голосували за кандидата у президенти Віктора Януковича. Частково саме завдяки її таким діям таких, як вона Янукович прийшов до влади.

Після приходу до влади режиму Януковича змінився керівник Черкаської ОДА, а слідом і голова Канівської РДА. М.Лисуна змінив О.Гика, а Віру Носенко звільнили з посади. На цей раз ніс В.Носенко її підвів. О.Гика порахував, що Віра Володимирівна зробила замало для перемоги Януковича. Агітуючи голосувати за Януковича, Віра Носенко завзято доводила, що Партія Регіонів, прийшовши до влади, наведе порядок у країні, бо попередня влада безсила. Зараз таж особа доводить, що попередня влада (ПР) була злочинна і вона не могла навести порядок.

Також Віра Володимирівна не згадує, що під час перебування на вказаній посаді вона відповідала за питання освіти та медицини в районі. І саме за її заступництва в РДА у Канівському районі було закрито декілька шкіл та дві сільські медичні установи. На той час це була програма ПР. Зараз В.Носенко заявляє, що злочинна влада Януковича внаслідок впроваджених нею програми по оптимізації шкіл та медичної реформи намагалась поглибити демографічну кризу в Україні та занапастити медичне обслуговування сільського населення в Україні.

Про такі її дії чомусь мовчить і її оточення.

Дані факти можуть підтвердити голови сільських рад та посадовці, котрі були на посадах за «часів правління» Віри Носенко.

Що це означає? Та це означає те, що людина живе подвійними стандартами. Сьогодні вигідно, з точки зору перспективи отримання посади, агітувати за Януковича – будьте ласкаві, завтра за опозицію – теж не проти. Вигідно бути в одній партії – на раз, в іншій – теж не проблема. Головне, щоб біля «корита». Хочу наголосити ще й на тому, що внаслідок «активних дій» Віри Носенко на виборах до Верховної Ради вона стала офіційним помічником депутата ВР Л.Даценка, іншими словами кажучи, отримала певні преференції. Але цього їй замало.

Зараз, на скільки мені відомо, Віра Носенко є членом ВО «Батьківщина» (вкотре змінивши «партійний колір»). Я теж є членом ВО «Батьківщина» вже більше десяти років. Підтримую партію, в якій знаходжусь весь цей час. Постійно беру участь у виборчих процесах від ВО «Батьківщина», представляючи інтереси цієї партії. І жодного разу не переходив з однієї партії в іншу попри все. Хоча й були і привабливі пропозиції, і погрози, і тиск. І мені, канівчанину, не зрозуміло, як купка вискочок так нахабно та зневажливо може оперувати громадою, керуючи її чи то свідомістю, чи то неосвіченістю. Як люди, мешканці Канева та району можуть знову надати людині з подвійними стандартами керувати їхніми долями, господарствами, поглядами.

Юлія Тимошенко неодноразово наголошувала, що необхідно проводити чистку лав ВО «Батьківщина» насамперед від людей з подвійними стандартами, які в першу чергу стають «тушками» у разі пропонування їм певних преференцій.

Шановні мої канівці! Не дайте знову прийти до влади таким, як Віра Володимирівна Носенко та її команда. Будьте обачними. У вас є право знати про майбутніх очільників усе. Використайте своє право, захистіть себе від майбутнього свавілля горе-адміністраторів заради задоволення їх власних амбіцій.

З повагою, С. Жмак
03.04.2014 17:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter