Джемілєв: Путін не заперечував, що в Крим введено російські війська

Джемілєв: Путін не заперечував, що в Крим введено російські війська Президент Росії Володимир Путін у розмові з народним депутатом України Мустафою Джемілєвим не спростовував наявність російських військ в Криму. Про це повідомляє УНІАН.
Президент Росії Володимир Путін у розмові з народним депутатом України Мустафою Джемілєвим не спростовував наявність російських військ у Криму.
Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це Джемілєв сказав українським журналістам за підсумками телефонної розмови з Путіним у Москві. Розмова пройшла за сприяння екс-президента Татарстану Мінтімера Шаймієва і тривала біля півгодини. Було досягнуто домовленості продовжити переговори у разі потреби.
"Я говорив про це (присутність російських військ), але він (Путін) цього не заперечував. Прямо - "так, наші війська там" - він не говорив. Водночас він говорив, що дав розпорядження про те, щоб пильно стежили, щоб не було ексцесів з кримськими татарами. Розпорядження він може дати своїм громадянам, тобто своїм військовослужбовцям", - сказав Джемілєв.
"Далі була розмова про гарантії безпеки кримських татар, корінного народу Криму. Путін запевнив, що зробить все можливе, щоб кримськотатарський народ, який пережив так багато в ХХ сторіччі, не пережив ще й іншої трагедії. Про те, що він (Путін) дав спеціальне розпорядження, щоб пильно стежити за тим, щоб в кримськотатарських поселеннях був особливий нагляд. Мабуть, своїм військовослужбовцям, щоб не було ніяких зіткнень з кримськими татарами", - сказав він.
За словами Джемілєва, Путін просив, щоб кримські татари не були втягнуті в конфлікт, в який, на його думку, хочуть втягнути кримських татар "українські націоналісти, бандерівці, як він висловився".
Як сказав Джимільов, Путін звертав увагу на те, як живе Татарстан (регіон, багатий вуглеводнями) у складі Росії. "Мабуть, з натяком на те, що так само щасливо житимуть кримські татари, хоч він про це прямо не говорив, що після входження до Росії житимете так само", - сказав Джемілєв.
12.03.2014 17:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter