Якщо російські війська є в Криму - це неправильно, - Горбачов

Якщо російські війська є в Криму - це неправильно, - Горбачов Президент СРСР Михайло Горбачов певен, що Україна та Росія мають сісти за стіл переговорів та домовитись між собою, не чекаючи втручання зі сторони. Оскільки насправді у світі є дуже багато людей, котрі не хочуть, щоб Україна та РФ жили у мирі та злагоді. Таку думку політик, який сьогодні відзначає 83-й день народження, висловив у коментарі УНН.

“У мене в мій день народження є бажання, щоб налагодилися стосунки на головному напрямку — між Росією та Україною”, — сказав М.Горбачов.
За його словами, російські військові на території Криму мають знаходитися лише на законних, обґрунтованих підставах.

“Я не думаю, що президент РФ Володимир Путін ввів війська на територію Криму з метою захоплення українських територій чи якоїсь військової інтервенці. Мені здається, що тут якась плутанина. Принаймні жодної офіційної заяви В.Путіна з цього приводу не було. Він на днях щось сказав з цього приводу, проте офіційно він не висловлювався. А він — людина слова”, — зазначив політик.

Він також додав, що регулярно слідкує за новинами, проте йому важко зрозуміти, що насправді відбувається в Україні, проте впевнений в обачності російської та української влади.

“Я по 2-3 години поспіль дивлюся новини про те, що відбувається в Україні і зокрема у Криму. Інколи наслухаєся такого, що стає зовсім не зрозуміло, що відбувається. А насправді ж позиції і українського, і російського уряду — обережні. Ні в РФ ні в Україні не забувають, що це центральний „нерв“ відносин між країнами. Дуже багатьом у світі не подобається, щоб ці відносини були надійними. Вони хочуть, щоб ці відносини були напруженими”, — сказав М.Горбачов.

На його переконання, ситуацію можна вирішити виключно мирним шляхом перемовин.

“Які стосунки між країнами можна з’ясовувати, коли, наприклад, у мене дружина — українка, мати моя — українка. І таких людей, як я багато. І це не дурниця, яка вигадана та штучна. Питання у корінні та зв’язках між людьми а разом з тим і між державами. І це треба берегти. Ще не вистачало, щоб наші держави хтось втягнув у бійку, чи, що гірше, ми самі цю бійку затіяли!Треба сідати за стіл переговорів та домовлятися! Чого надіятись на якогось „дядю“, котрий прийде, зупинить цю бійку і вирішить ці питання? Невже ми самі такі дурні, чи що? А щодо факту наявності російських військ у Криму, то якщо такий факт є — то це все не правильно. І це має бути обґрунтовано. Я певен, що має бути повна довіра один до одного, надійні відносини. Адже цілісність незалежної України неподільна”, — резюмував М.Горбачов.
02.03.2014 15:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter