Захарченко попереджає, що міліція стрілятиме в повстанців. Омбудсмен Лутковська заперечує міліціанту, бо законодавство забороняє міліції стріляти в народ

Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Валерія Лутковська заявляє, що законодавство забороняє правоохоронним органам вести вогонь на ураження для припинення масових заворушень.

«Жоден міжнародний стандарт не дозволяє правоохоронцям вести вогонь на ураження для припинення масових заворушень, - йдеться в офіційній заяві омбудсмена. - Навпаки, міжнародні документи закликають до мінімізації шкоди внаслідок застосування сили. Інакше такі дії є злочином.
Я розумію, що ситуація зайшла в глухий кут, проте будувати державу на людській крові не можна.

В будь-якому випадку будь-який конфлікт має бути вирішений за столом переговорів, мирним шляхом. Шляхом політичного компромісу, взаємних справжніх кроків сторін назустріч одна одній.

В зв'язку із цим я закликаю, я прошу негайно припинити кровопролиття на вулицях Києва та міст України задля збереження людських життів. Ніколи не пізно зупинити стрілянину, щоб зберегти людські життя і людські долі».

Як відомо, сьогодні в.о. міністра МВС Захарченко заявив, що правоохоронці у разі нападу застосують зброю, "екстремісти" мають роззброїтися.
20.02.2014 16:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter