Томенко: 16 затриманих черкащан є особистими заручниками Сергія Тулуба

Народний депутат Микола Томенко під час сьогоднішньої прес-конференції в «Обозревателе» повідомив про те, що на сьогодні у СІЗО перебувають 16 затриманих під час акцій протесту у Черкасах. Вчора в Апеляційному суді Черкаської області планувалось розглянути 11 справ щодо цих затриманих, проте судді ухвалили рішення залишити усіх під вартою, а подальші засідання перенести на інший, поки що невідомий термін. Сьогодні заплановані на ранок суди теж не відбулися, бо суддя “захворів”.
«На суддів чиниться жорсткий тиск, і, очевидно, вони, щоб не перекваліфіковувати ці справи за статтею про організацію і участь у масових заворушеннях (арешт на 15 років), як цього вимагає місцева прокуратура та влада, намагаються перенести розгляд справ», – припустив Микола Томенко.
«Звичайно, ні батьків, ні нас це не влаштовує, оскільки всі розуміють, що ці справи «висмоктані з пальця» і побудовані на вигаданих фактах, фальшивих документах і підписані слідчими, які навіть бояться приходити на засідання суду, бо не можуть підтвердити те, що написали у справах», – зазначив Микола Томенко.
Показовим, за його словами, є те, що спочатку кілька арештованих людей випустили на волю під домашній арешт, але після відповідних «нарад» з очільником Черкаської ОДА аналогічні справи набули зовсім іншого характеру. «Тому можна сказати, що ці 16 осіб, що зараз перебувають в тюрмі, є особистими заручниками С. Тулуба», – зазначив Микола Томенко.
За його словами, завдання опозиційних депутатів – переконувати київську владу, яка, починаючи від Президента, Генерального прокурора та Голови Верховної Ради, звітує про те, що так званий Закон про амністію виконується, щоб вона переконала і свого ставленика з Донеччини в тому, що він повинен на території Черкаської області виконувати закони і настанови керівників держави, а не встановлювати свої.
11.02.2014 17:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter