Екс-начальник черкаського УМВС та УСБУ Каплій: ніякого штурму Черкаської ОДА не було. Це інсценування!

Екс-начальник черкаського УМВС та УСБУ Каплій: ніякого штурму Черкаської ОДА не було. Це інсценування! Генерал міліції, колишній начальник Управління МВС у Черкаській області та в.о. начальника УСБУ регіону Микола Каплій дає три дні владі й силовикам області для того, щоб вони прийняли рішення, яке б знизило розпалювання емоцій в суспільстві. Про це Микола Каплій повідомив у коментарі «Прочерку».

- Днями я хотів поговорити з нинішнім начальником УМВС в Черкаській області Ліпандіним. Проте він кинув слухавку. Це неправильно, але, очевидно, він не розуміє ситуації. Опісля я говорив і з головою обласної ради і з керівництвом СБУ в області Володимиром Криленком, якого вчора звільнили. Можу сказати, що дурниць Криленко не робив. Його відомство займалося специфічними справами, які відносять до компетенції СБУ. І неможливо порівнювати черкаське керівництво цих двох відомств – МВС і СБУ, – зауважив Микола Каплій.
Після перемовин Каплій вирішив почекати три дні. Каже, якщо влада з міліцією не прийде до якоїсь думки, то «буде біда».
– Декому слід зупинитися. Оті організовані захвати і звільнення облдержадміністрації… У 2004 році, коли деякі гарячі голови закликали штурмувати владу в Черкасах, я став між міліцією і народом. Нині ж, коли 23 січня був так званий штурм ОДА, який нібито організувала опозиція, я саме возив дитину на лікування за кордон. Якби я знав про цей «штурм», то знову б намагався спинити це! Бо насправді ніякого захвату влади не було. Це було інсценування! – переконаний Микола Каплій.
Зараз генерал міліції Каплій стверджує, що має інформацію про «речі, які особисто творив Ліпандін, про людей, яких привозили для провокацій в Черкаси, про те, де вони базувалися».
– А ще я знаю, як підставляли черкаську міліцію. І про все це я хотів поговорити з Ліпандіним. Треба зупинитися! Свою позицію я озвучував і голові обласної ради. Бо ці «штурми» були організовані тими. Я знаю людей, – запевнив Микола Каплій.
На уточнююче питання він підтвердив, що має на увазі владу.
– А ці, черкаські, повелися на все це… – скрушно зауважив Микола Каплій.
Після того, як спливе час, який генерал дав владі й міліції, щоб виробити якесь рішення для нормалізації ситуації на Черкащині, Каплій навіть готовий організувати і вивести людей для захисту своїх прав.
– Після усіх цих безчинств я мав розмови з людьми, які готові захистити черкащан. Це і афганці, і прості громадяни. Я розраховував на 10 тисяч. Вже зараз готові вийти більше! При цьому я знаю абсолютно точну кількість міліціонерів на Черкащині. Тож якщо міліцейське керівництво і влада не почує громадян, ми вийдемо усі на вулицю! І ми не будемо громити щось, захоплювати якісь будівлі. Але я знаю, як організувати людей. Крім того, як я говорив раніше, якщо я звернуся до міліціонерів, то 40% одразу перейде на сторону народу, – підкреслив Микола Каплій.
06.02.2014 16:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter