Даценко: Черкащина - унікальна. Тут не захопили жодної адмінбудівлі, проте чи не найбільше в Україні заручників

Даценко: Черкащина - унікальна. Тут не захопили жодної адмінбудівлі, проте чи не найбільше в Україні заручників Причина надзвичайної ситуації на Черкащині полягає в тому, що обласна влада на чолі із Тулубом продовжує діяти мовою ультиматумів, залякування, терору щодо Черкащини і кожного черкащанина. Про це заявив нардеп Леонід Даценко, інформує Дзвін.
Черкащина стала експериментальною областю, де апробовуються ситуації крайніх мір.
- Область виявилась унікальною, - заявив даценко. - Але не в гарному розумінні, а в кричущому, антилюдському. В області немає жодного захопленого приміщення, жодних заблокованих вулиць чи майдану. За те у нас найбільше в Україні затриманих учасників мирного протесту, які знаходяться в СІЗО і щодо яких під тиском влади прокуратура і суди штампують рішення про затримання на 60 діб. Тому нашою першою вимогою до влади є звільнення затриманих учасників мирного протесту і початок виконання закону про амністію на Черкащині, – підкреслив нардеп.
З його слів, все знову, як це часто буває в нашій країні, дійшло до абсурду. Закон прийнятий. Але він говорить, що щоб влада пішла на поступки, опозиція повинна теж зробити певні кроки. Йдеться про вимогу звільнити захоплення адміністративні приміщення, розблоковувати приміщення.
- Жодна адмінбудівля на Черкащині не захоплена, і жодну вулицю не заблоковано. Що ще треба нам на Черкащині зробити, щоб цей закон почав діяти у нашому регіоні? За логікою речей, нам треба захоплювати приміщення, блокувати дороги і виставляти владі ультиматум на кштали, ви звільніть скількись наших товаришів, а ми розблокуємо те чи інше приміщення? Позиція обласної і черкаської міської Народної ради наступна: негайне звільнення затриманих черкащан від цих драконівських дій судів.
Крім того, він розповів, що опозиційні сили області разом із нардепами організували юридичну допомогу затриманим черкащанкам у судах. Щоб суди пішли на ухвалення більш м’яких рішень і звільняли людей із казематів.
Однак, якщо влада не робитиме жодних кроків, депутат обіцяє вдатись до більш рішучих дій.
- Як я оголосив на народному віче, буду активно закликати людей до протестних дій, які мають перерости у майдани, як Євромайдан у Києві. І будемо розбудовувати в Черкасах свій майдан, будемо виводити людей на майдани у районних центрах і тиснути за допомогою мирного протесту, щоб усунути нинішню владу на чолі з Тулубом і його донецької бригади. І у нас іншого виходу не залишиться. Або відбуваються взаємні поступки, якщо з’являється хоча б натяк на діалог, і вже не між владою і опозицією, а між владою і громадою. А якщо Тулуб не припинить репресії, я буду перший, хто вийде на площу і розбиватиме намети, – заявив Леонід Даценко
05.02.2014 12:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter