Майборода: Ухвалений облрадою бюджет Черкащини на 2014 рік залишає людей сам на сам з їхніми проблемами

Майборода: Ухвалений облрадою бюджет Черкащини на 2014 рік залишає людей сам на сам з їхніми проблемами Депутат Черкаської обласної ради Любов Майборода дала оцінку бюджету області на 2014 рік, який щойно був ухвалений на сесії Черкаської обласної ради.
Прийняття обласного бюджету на 2014 рік проходило у звичний для правлячої Партії регіонів спосіб: затупування та загрюкування опозиційних депутатів та суцільний одобрямс у виступах депутатів-регіоналів та комуністів по запропонованому облдержадміністрацією проекту бюджету.
Які напрямки депутатська більшість Партії регіонів визначила пріоритетними для черкащан?
1. Розвиток молочного скотарства, на що передбачено витратити з обласного бюджету 700 тисяч гривень.
Фінансування молочного скотарства з обласного бюджету не передбачено Бюджетним кодексом і насправді є корупційною схемою лобіювання за бюджетні гроші наближених осіб.
Для порівняння: на медикаменти для хворих 3,5 тисяч чорнобильців міста Черкаси , які мають право на пільгове медикаментозне забезпечення, передбачено 769 тисяч гривень, або 18 гривень на місяць на одну людину. Чи вистачить інваліду-чорнобильцю 18 гривень на лікування на місяць – питання риторичне. Хворі люди безуспішно будуть і в 2014 році оббивати пороги медичних закладів та аптек.
Мою пропозицію: зняти 700 тисяч гривень з «розвитку молочного скотарства» та направити на медикаменти для хворих чорнобильців підтримало лише 3 депутати з Партії регіонів – Світлана Журба,Олег Васецький та Костянтин Рудишин.
Решта, в тому числі: Іван Гретченко –керівник обласного товариства «Червоний хрест» , Володимир Багрійчук – голова бюджетної комісії облради, Інна Губенко – голова комісії з питань охорони здоров`я, Наталія Горбенко- голова комісії з питань соціального захисту населення - голосували за «скотарство».
2. Другий пріоритет – фінансування програми «Участі громадськості у вивченні суспільної думки», на що передбачено 827 тисяч гривень.
Невже масові протести черкащан не дають уявлення про «громадську думку»? Чи можливо влада пояснить: чому студенці Олі Галушці , яка й досі знаходиться в лікарні, з 4 поверху Будинку рад кинули горщік на голову? Це що, нові методи вивчення «громадської думки»? В реаліях «вивчення думки» зводиться до розповсюдження фальшивих агіток по «покращення вже сьогодні» та оббріхування опозиціонерів в соціальних мережах.
3. Третій пріоритет – підтримка комунального автотранспортного підприємства облради – 1 мільйон гривень додатково до державного бюджету на перевезення пана С. Тулуба та його заступників на обідню перерву при зарплаті 15 тисяч гривень на місяць. Для порівняння: на перевезення 40 тисяч хворих дітей та обслуговуючого персоналу з міського бюджету на рік виділяється лише 560 тисяч гривень.
4. Розвиток інформаційного простору – 2.5 мільйона гривень, щоб обличчя голови ОДА та чиновників, які розповідають про «покращення » не сходило зі шпальт газет та телеекранів.
5. Виділено 2.9 мільйона гривень Управлінню по експлуатації Будинку Рад для ліквідації «наслідків дій протестувальників», а в реалії провокаторів-тітушок, які діяли за принципом «все украдено до нас».
6. Будівництво музеїв, які стоять порожні, до 200-річчя Тараса Шевченка – 30 мільйонів гривень.
Для порівняння: на ремонтні роботи медичних закладів міста, більшість з яких потребують негайного ремонту, за 2013 рік було виділено 3,2 млн. гривень при мінімальній потребі 28 мільйонів гривень на рік.
7. Так і залишилась невизначеною доля 62 хворих з нирковою недостатністю діалізного центру «Фрезеніус», кошти на лікування смертельно хворих людей в обласному бюджеті на 2014 рік у розмірі 10 мільйонів не передбачені.
Висновок: кожен з нас відчуває на собі ефективність використання податків, коли приходить в лікарню або школу.
Обласний бюджет на 2014 рік, прийнятий Партією регіонів та комуністами, попри демагогічну турботу про малозабезпечених людей, залишає їх сам на сам зі своїми проблемами.
02.02.2014 19:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter