"Вєсєлуха" триває: "Недовідставник" Черняк вже з нетерпінням чекає, як "радикально налаштовані елементи" блокуватимуть бюджетну сесію облради

"Вєсєлуха" триває: "Недовідставник" Черняк вже з нетерпінням чекає, як "радикально налаштовані елементи" блокуватимуть бюджетну сесію облрадиНапередодні проведення чергової сесії обласної ради на офіційному сайті Черкаської ОДА з`явилося інтерв`ю голови Черкаської облради Валерія Черняка, що на вихідних пообіцяв новоствореній Народній раді піти у відставку, “якщо депутати проголосують».

– Валеріє Петровичу, депутати обласної ради завтра на пленарному засіданні планують розглянути і затвердити обласний бюджет на 2014 рік. Враховуючи останні події, що відбулися в Черкасах, зокрема, штурм Будинку рад, скажіть, будь ласка, чи не стане опозиція перешкоджати в цьому?
– Варто зазначити, що обласний бюджет це – головний фінансовий документ області. Його прийняття чекають тисячі наших жителів, зокрема, освітян, працівників охорони здоров’я, культури та інші. Окрім того, бюджетом передбачається фінансування різних обласних програм, виконання яких дозволяє вирішити сотні і навіть тисячі проблем черкащан, насамперед, в сільській місцевості тощо.
Взагалі, бюджетом враховуються потреби не лише певних галузей чи сфер життєдіяльності людей, але і різні соціальні виплати, особливо найбільш вразливим категоріям громадян – інвалідам, пенсіонерам, для яких це, можливо, єдине джерело доходів.
Тому недооцінювати значення прийняття обласного бюджету ми не можемо. Все робимо для того, щоб його проект був розглянутий прозоро, відповідно до процедури і Регламенту обласної ради. Зазвичай він проходить попереднє обговорення в постійних комісіях обласної ради, до складу яких входять представники і більшості, і опозиції. Потім документ розглядають на президії обласної ради за участі спеціалістів Департаменту фінансів облдержадміністрації, розпорядників коштів. Закономірно, що на цих засіданнях відбуваються дискусії, враховуються зауваження, якщо вони конкретні і слушні.
Як мені відомо, на сьогодні жодна з комісій не відхилила проект обласного бюджету і її члени пропонують внести документ до порядку денного сесії. Таке ж рішення прийняли і члени президії.
– Це зрозуміло. Але, може, окремі опозиційні депутати, піддаючись радикально налаштованим громадянам, та лідери інших політичних сил, які не представлені в обласній раді, зроблять спробу просто заблокувати роботу сесії?

– Такий варіант не можна не розглядати. Гарячі голови вже не раз приводили до стін обласної ради своїх прихильників. Тому звертаюся до всіх лідерів опозиційних партій не порушувати Законів України, не вдаватися до конфронтації. Інакше на вас ляже відповідальність за дії, якщо ті вийдуть за рамки чинного законодавства.
Прийняття бюджету є поштовхом для соціально-економічного розвитку області на весь рік. Цього не треба забувати ні політикам, ні жителям Черкащини.
30.01.2014 09:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter