Екс-міністр оборони Гриценко пропонує ставати на захист людей зі зброєю, але не стріляти першими

Анатолій Гриценко пропонує посилити присутність депутатів на Майдані, а всім, хто має зброю, – ставати на захист людей зі зброєю, але не застосовувати її першими.
План дій, який передбачає такі кроки, він опублікував у своєму блозі на "Українській правді".
"Справедливі й абсолютно обґрунтовані вимоги Майдану влада задовольняти не збирається, вже третій місяць поспіль. Навпаки, своїми діями влада провокує дальше загострення конфлікту", - зазначає він.
В умовах загрози "зачистки" Майдану Гриценко пропонує лідерам трьох опозиційних фракцій спільно зі Штабом спротиву:
1) Припинити вважати (називати публічно) людей на Грушевського провокаторами.
2) Включити до Штабу спротиву командирів опору на Грушевського, відповідальність покласти на Андрія Парубія (іншим у Штабі вони не довіряють).
3) Посилити Автомайдан народними депутатами, на їхніх власних автомобілях.
4) На випадок загрози штурму Майдану забезпечити, щоб усі опозиційні депутати стояли в першому ряду захисників Майдану. Вивести з Майдану жінок, крім лікарів і журналістів.
5) Забезпечити на імовірних напрямах штурму Майдану автомобілі зі звукопідсилювачами для управління обороною Майдану. Підготувати запасний комплект мегафонів, на випадок знищення машин. Визначити авторитетних людей, із досвідом військового керівництва, здатних управляти і брати відповідальність за дії тисяч людей в умовах штурму Майдану.
Автомайдану він пропонує відслідковувати переміщення спецпідрозділів МВС і інформувати Штаб спротиву про ознаки концентрації сил проти Майдану, виявляти бандитів тощо.
"Всім, хто має легальну вогнепальну зброю, в першу чергу народним депутатам, генералам і офіцерам запасу, з досвідом війни в Афганістані та участі в миротворчих операціях, ветеранам спецназу Збройних Сил та інших силових структур, працівникам приватних охоронних структур, журналістам, усім відповідальним громадянам – в разі небезпеки стати на захист людей зі зброєю", - закликає Гриценко.
Але він вимагає дотримуватися правил застосування зброї, насамперед: "Не застосовувати зброю першим – забороняю категорично. В разі, якщо бандитів, які створюють загрозу життю людей, можна зупинити від злочину іншими засобами фізичної протидії – зброю не застосовувати".
"В разі, якщо інші засоби протидії не гарантують захисту життя людей, проти бандитів застосовується вогнепальна зброя. Перший постріл – попереджувальний у повітря, наступні – по ногах бандитів. В разі, коли напад на людей здійснюється стрімко і часу на попередження немає, – стріляти одразу по ногах", - уточнює Гриценко.
"В разі, якщо бандити застосовують проти людей вогнепальну зброю – стріляти по них без попередження. Стріляти на смертельне враження, в голову чи верхню частину тіла – забороняю, за будь-яких умов", - наголошує він.
Гриценко забороняє застосувати зброю, якщо "бандит піднімає руки догори або іншим чином подає сигнал про припинення злочинних дій", а закликає затримувати й виводити тих, хто вдається до насилля проти "майданівців" без насильства.
"Якщо бандити підуть нищити Майдан і вбивати людей – стоятиму поряд з Вами. У першому ряду. І стрілятиму по бандитам першим із Вас", - пообіцяв Гриценко.
Українська правда
23.01.2014 17:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter