Ющенко: У зіткненнях на Грушевського винні силовики, але перемога вулиці - перший крок до громадянської війни

Ющенко: У зіткненнях на Грушевського винні силовики, але перемога вулиці - перший крок до громадянської війниПротистояння на вулиці Грушевського могло не бути, якби правоохоронні органи не заблокували рух по вулиці для мирних мітингувальників та автомобілів «Автомайдану».
Про це заявив Президент України (2005-2010) Віктор Ющенко, повідомляє офіційний сайт "Нашої України".
На його переконання, активісти мали право вільно пересуватися, в тому у бік урядового кварталу, а функція правоохоронців мала би полягати безпосередньо у захисті адміністративних будинків від захоплення.
«Створення барикад правоохоронцями, встановлення автобусів і щитів стало неадекватною відповіддю і радикалізувало настрої людей, які збиралися продемонструвати свою незгоду з ухваленими у парламенті законами антидемократичного спрямування. Мирний характер Майдану порушили непрофесійні дії міліції. Застосування водометів та гранат взагалі має стати предметом розслідування як грубе порушення українського та міжнародного законодавства», - вважає Віктор Ющенко.
Він вказав на те, що брак політичного лідерства та відсутність чіткого реалістичного плану дій стало не лише основною проблемою для збереження авторитету опозиції, але і радикалізувало учасників Майдану.
«Люди так і не почули конкретних пропозицій виходу з ситуації. На тлі повного ігнорування владою будь-яких вимог Майдану та фактично проголошення його поза законом як через судові заборони, так і через ухвалення пакету нових законів, Майдан вдався до останнього засобу – відкритого радикального опору. В авангард вийшли найбільш радикальні групи», - наголосив Віктор Ющенко.
Він закликав до негайного початку діалогу між владою та опозицією, а також припинення насильства проти мирних громадян.
«Політичні переговори мають стати способом виходу із ситуації як тактично – для сьогоднішнього дня, так і з точки зору стратегічних вимог українських громадян. Перемога вулиці, перевага сили у протистояннях можуть стати першим епізодом громадянської війни. В жодному разі такий сценарій не має бути реалізований», - вважає Віктор Ющенко. Він підкреслив, що цінності незалежної суверенної цілісної України як європейської держави мають скласти ідеологічну канву для політичного вирішення кризи.
20.01.2014 16:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter