Черкаський євромайдан - міліції: наведені Вами факти легко спростувати

Як інформує прес-служба Черкаського євромайдану, 5 січня місцева міліція вчинила силові провокації щодо недопущення демонстрації фільму «Відкритий доступ» у Черкасах біля ЦДЮТ. У відповідь на офіційну заяву МВС про події мирних зборів громадян прес-служба Черкаського євромайдану заявляє, що факти, наведені у заяві МВС, легко спростувати, адже:
1. Черкаський обласний осередкок Всеукраїнського молодіжного громадського об’єднання «Демократичний альянс» не проводив ніяких заходів, оскільки такої юридичної особи не існує. Ініціатором мирних зборів громадян було Народне об’єднання «Майдан». Повідомлення про акцію подано від фізичної особи.
2. Повідомлення про проведення мирних зборів громадян було подано телеграмою до МВК в день її проведення (згідно 39 ст. Конституції України). З усіма документами публічно був ознайомлений полковник В.Тютюнник та інші присутні начальники підрозділів МВС. Проте в офіційній заяві МВС не повідомляє про це, а посилається на слова працівника ЦДЮТ, який їх інформував про відсутність повідомлення. Разом з тим, коли організатори прибули до ЦДЮТ, їх вже очікували працівники МВС та кілька машин з ППС-никами. Тобто інформацію про акцію МВС мало.
3. Акція не мала назви «Я обираю ЄС» та ніякого стосунку до ЄС.
4. Біля будівлі МВК ніяких спроб проведення заходів та спроб виставити апаратуру для демонстрації фільму оргкомітемом показу фільму не проводив. За свідченням очевидиці Т.Плахути на площі перед МВК до моменту виставлення апаратури біля ЦДЮТ було всього 2 особи в міліцейській формі. Ніяких живих ланцюгів ніхто там не створював.
5. Рішення суду про заборону акцій на площі перед Палацом дитячої та юнацької творчості не було, ніхто їх не зачитував, не показував, не говорив про них.
6. Замість того, щоб забезпечити правопорядок, працівники МВС влаштували штовханину, розбили проектор, намагалися вилучити апаратуру, ніяких актів про вилучення ніхто попередньо не складав.
7. Якби міліція виконувала свої обов’язки, а не спричиняла штовханину, провокуючи людей до захисту інших та майна зборів, то ніхто б не постаждав і показ фільму відбувся б мирно. В показі б взяло участь не більше ніж 50 осіб, для забезпечення правопрядку яких було достатньо 2 міліціонерів. Тому відповідальність за наслідки лежать виключно на міліціонерах, особливо тих, хто віддавав накази.

Народне об’єднання «Майдан» закликає всіх працівників МВС ознайомитися з наступними законодавчими нормами, що вони грубо порушили:

Стаття 39 Конституції України. Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.
{Офіційне тлумачення положення частини першої статті 39 див. в Рішенні Конституційного Суду № 4-рп/2001 від 19.04.2001}
Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку – з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Ст.5 Закону України «Про міліцію»
Міліція виконує свої завдання неупереджено, у точній відповідності з законом. Ніякі виняткові обставини або вказівки службових осіб не можуть бути підставою для будь-яких незаконних дій або бездіяльності міліції.
При звертанні до громадянина працівник міліції зобов'язаний назвати своє прізвище, звання та пред'явити на його вимогу службове посвідчення. У взаємовідносинах з громадянами працівник міліції повинен виявляти високу культуру і такт.
10.01.2014 09:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter