Старікова: Черкаська економіка скочується в прірву

Старікова: Черкаська економіка скочується в прірву За останні два роки темпи промислового виробництва Черкаської демонструють стійку тенденцію до зниження. Про це заявила депутат Черкаської обласної ради, проаналізувавши економічні показники за 2012-2013 роки.
"За 2012 рік у промисловому комплексі обсяги виробництва зменшилися проти 2011 року на 4,5%. У нинішньому році зафіксовано спад уже на рівні 5,4%. Область незворотньо скочуються вниз. У 2013 році обсяги виробництва знизилися у машинобудівній галузі (на 23,5%), в хімічній (на 7,8%), в харчовій (на 7,5%). Також очікується зменшення виробництва цукру, - сказала Старікова. - На 19,3% зменшився зовнішньоторгівельний оборот області. Зокрема – на 21,3% знизився обсяг експорту, на 15,8% - імпорту. Черкащина втрачає ринки збуту, що не може не позначитися на загальному економічному становищі області".
За її словами, негативною виявилася в нинішньому році ситуація і в галузі будівництва. Обсяги введеного в експлуатацію житла зменшилися майже на 10%. В області існує низка житлових програм, одначе виконуються вони заледве на 10%.
На сесії обласної ради 27 грудня провладна більшість підтримала проект Програми
соціально-економічного розвитку області на 2014 рік.
"Із Програмою можна погодитися, прийнявши її за основу. Але варто зробити аналіз і оцінку її виконання у 2013 році, - зауважує Наталія Володимирівна. – Насправді Програма-2013 далека від виконання".
Скажімо, із 27 програм, запланованих до виконання в нинішньому році по охороні здоров'я, не виконано 80%. Наприклад, добудова акушерського корпусу міського пологового будинку в Умані – не розпочато; будівництво хірургічного відділення районної лікарні в Городищі – не виконано; завершення реконструкції покрівлі діючого 3-поверхового корпусу стаціонару лікарні в Городищі – не розпочато; будівництво інфекційного корпусу районної лікарні в Монастирищі – не розпочато; будівництво І-ІІ черги в центральній районній лікарні в Червоній Слободі – не розпочато.
" Схожа ситуація і в галузі освіти. Але ще більш кричущим є той факт, що низка програм, не виконаних упродовж 2013 року, не заплановані до виконання у 2014 ВЗАГАЛІ!, - обурюється депутат. - Йдеться про ремонт даху Кам'янської ЗОШ №2, про добудову шкільної лікарні в ЗОШ №2 в Катеринополі, про реконструкцію фасадів Корсунь-Шевченківської міської гімназії".
30.12.2013 15:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
20:52 03.01.2014 Grigor:
А как же "покращення" ???
З/П в области растет, люди богатеют...