Овчаренко: Завдяки інвестиціям Світового банку якість води в Черкасах стала кращою

Овчаренко: Завдяки інвестиціям Світового банку якість води в Черкасах стала кращою Як інформують у прес-службі Черкаської міської ради, близько семи мільйонів гривень на рік економитиме КП «Черкасиводоканал» від реалізації інвестиційного проекту «Модернізація водопровідних та каналізаційних насосних станцій», який активно впроваджується на підприємстві.
Що вдалось зробити КП «Черкасиводоканал» у рамках зазначеного проекту, і які переваги від цього отримало місто, розповів вчора на виїзній колегії Мінрегіонбуду директор підприємства Сергій Овчаренко.
За його словами, через брак коштів та велику зношеність обладнання і мереж проблема забезпечення водопостачання є спільною для переважної більшості регіонів України.
Тоді як КП «Черкасиводоканал» – одне з перших у цій галузі наважилось залучити інвестиції на модернізацію власного обладнання задля покращення якості надання послуг з водовідведення та водопостачання для жителів Черкас.
– У результаті реалізації цього проекту ми досягли зменшення обсягів споживання електроенергії на підприємстві в середньому на 30 відсотків на рік. А також – модернізували обладнання, скоротили експлуатаційні витрати на ремонт і обслуговування, та головне – покращили гідравлічний режим системи водовідведення. Загалом, реалізація цього проекту дозволить економити близько семи мільйонів гривень щороку, – відзначив Сергій Володимирович.
На сьогодні із загальної суми позики в 10,88 мільйонів доларів освоєно приблизно 92 відсотки коштів.
Завдяки реалізації інвестиційного проекту вдалося модернізувати 12 насосних станцій підприємства, а саме – 9 каналізаційних та 3 водопровідних.
Замінено 11 основних насосів та 6 дренажних, а також – 20 основних та 2 аварійних насосних агрегати, влаштовано автоматизовану систему управління із встановленням перетворювачів частоти на насосних агрегатах, пристроях плавного пуску та приладах обліку стічних вод.
Крім цього, замінено прилади обліку на водоводах, лічильники електроенергії, труби обв’язки насосних агрегатів та запірної арматури тощо.
Інвестиційний проект «Модернізація водопровідних та каналізаційних насосних станцій КП «Черкасиводоканал» було розроблено на підставі «Стратегічного плану дій Водоканалу м. Черкаси», затвердженого відповідним рішенням виконавчого комітету Черкаської міської, а також науково-дослідної розробки «Енергетичний аудит та розробка довгострокової програми енергозбереження для Водоканалу м. Черкаси».
З метою реалізації інвестиційного проекту «Черкасиводоканал» взяв участь у конкурсі на отримання кредиту Світового банку. Після отримання позитивної оцінки представлених пакету документів та бізнес-плану інвестиційного проекту підприємство стало учасником його реалізації.
А наприкінці 2009 року було підписано трьохсторонній договір про субкредитування між Міністерством фінансів України, Міністерством з питань житлово-комунального господарства України та КП «Черкасиводоканал».
У рамках цього проекту було укладено два контракти. Перший – на модернізацію двох головних каналізаційних та семи районних каналізаційних насосних станцій (із ДП «ЮТЕМ-Інжиніринг» ВАТ «Південтеплоенергомонтаж» на суму понад 790 тисяч євро і майже 14,5 мільйона гривень), який вдалось завершити наприкінці жовтня 2012 р.
Другий – на модернізацію трьох водопровідних насосних станцій (із «Пер Арслеф А/С» на суму майже 4 мільйона євро і понад 9 мільйонів гривень), який було реалізовано наприкінці червня 2013 року.
02.11.2013 12:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter