З 1 червня в Україні зростуть тарифи на електроенергію: 4,32 грн. за один кВт год.

В Україні з 1 червня запроваджуються нові тарифи на електроенергію. Диференціації тарифу за обсягом споживання не буде – усі українці мають платити по 4,32 грн за кВт*год . Тобто за новим тарифом сім'я із середнім споживанням (168 кВт*год) щомісяця платитиме за електроенергію 725,8 грн . замість 443,5 грн. Нова ціна діятиме до 1 травня 2025 року.

Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів України на засіданні 31 травня, повідомив журналіст Микола Топалов . Офіційно Кабмін наразі не заявляв про встановлення нового тарифу.

Постанову затвердили останній день дії ПСО (покладання спеціальних обов'язків) на ринку електроенергії. Якби уряд не ухвалив жодного рішення , тарифи з 1 червня підвищилися до ринкового рівня, що становить близько 8 грн за кВт*год.

Крім того, повідомляється , що відбулися зміни для індивідуальних та колективних побутових споживачів, які проживають у житлових будинках, обладнаних електроопалювальними установками . Для них встановлюються такі тарифи:

до 2000 спожитих кВт*год на місяць – 2,64 грн/кВт*год;
понад 2000 кВт*год на місяць – 4,32 грн/кВт*год.

Субсидіанти і ті, хто споживає до 100 кВт*год на місяць (або забезпечує себе електроенергією за допомогою власної СЕС), – єдині категорії, які практично не відчують подорожчання струму. При цьому після подорожчання електроенергії перерахунок субсидії має відбутися автоматично.

Справа в тому, що субсидію українцям виділяють на певний обсяг комунальних послуг . Наприклад, 1,6 кубометра гарячої води одного члена сім'ї. Як тільки кубометр води дорожчає, зростає розмір субсидії.
31.05.2024 18:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter