На полях Черкаської області паралельно з посівною аграрії збирають торішню кукурудзу

На Черкащині посівна у розпалі, інформує видання "Аграрії разом". На початок квітня посіяно 20 тис. га ярих зернових та зернобобових культур або 4,5% від плану. Також аграрії регіону розпочали сівбу цукрових буряків, сої та соняшника.

Водночас в одному з господарств Черкащини замість посівної збирають урожай торішньої кукурудзи. Фермер Микола Точений через низьку ціну торік залишив зимувати врожай на полі.

Цьогоріч вартість кукурудзи не зросла, проте, за словами аграрія, вже час сіяти нові культури, тому зерно збирає і звозить у склад. Мінімальні втрати врожаю становлять 10%. Погодні умови не дали повністю вистояти рослинам краями полів. Перезимівля кукурудзи також вплинула на якість зерна.

Усього фермер має 120 га землі. У 2023 р. засіяв кукурудзою 50% полів, проте молотити її не було сенсу, адже ціна збуту була низькою. Спад ціни, за словами фермера, відбувся після початку повномасштабної війни. Тож цього сезону більше планують засіяти соняшника та сої.

Частину врожаю планують використати для підгодівлі тварин. Решту зберігатимуть, доки не знайдуть покупців. Та заробити на ній вже не вдасться. Тому що ціна, яку пропонують на ринку, нині така ж, як сума затрат.
16.04.2024 15:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter