Ольга Василевська-Смаглюк: На чергову хвилю мобілізації знадобиться понад 300 млрд. грн.

У разі ухвалення закону, на чергову хвилю мобілізації знадобиться "за дуже скромними підрахунками" понад 300 мільярдів гривень.
Про це депутат фракції "Слуга народу", член Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк написала в себе в Facebook, інформують Українські новини.

За її словами, з огляду на ці потреби народні обранці замислюються про впровадження додаткового "мобілізаційного збору" з метою відшкодування витрат на посилення мобілізації в Україні. Але, таке нововведення стосуватиметься не всіх українців.

"Після прийняття закону день війни значно здорожчає. А в казні що? Казна чекає траншу, якого досі немає. Як фінансувати мобілізацію? Перш за все, навести лад на митниці, де недоотримання сягає 22 мільярдів. Але і це не панацея. Адже цього вистачить лише на 4,5 дні війни. Підвищення податків? Можливо, йтиметься про військовий збір. Підвищення інших податків призведе до того, що зарплати заженуть в ще більшу тінь", — написала депутат.


Василевська-Смаглюк зазначає, що варто було б звернути увагу на зарплати в держсекторі, на держпідприємствах та в муніципалітетах, які місцями "захмарні". Як приклад депутатка навела зарплатний фонд Вишгородського міського голови та його заступників та радників, який за грудень сягнув понад 700 тисяч гривень, не кажучи вже про "мільйонні місячні зарплати членів усіляких наглядових рад".

"Якщо ввести такий собі мобілізаційний збір з держсектору, де зарплати членів наглядових рад, керівників підприємств, народних депутатів, директорів всіляких департаментів, мерів міст та їхніх „радників“ вище середньої й обкласти таким збором, це теж оплатить нам декілька днів війни", — пише депутат та додає, що "боротьбу з корупцією ніхто не скасовував".
10.01.2024 17:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter