Прокуратура: У Черкаському й Звенигородському районах з недобросовісних підприємств у бюджет стягнуть 500 тис. грн. неправомірно нараховних коштів

За результатами опрацювання інформації, оприлюдненої на веб-порталі електронної системи публічних закупівель «Prozorro», прокурорами виявлені порушення вимог чинного законодавства в ході укладення підприємствами додаткових угод до договорів поставки електроенергії та природного газу, що призвело до протиправного фінансування видатків з місцевих бюджетів.

Зокрема, прокурори Звенигородської та Черкаської окружних прокуратур встановили, що внаслідок укладення з приватними підприємствами додаткових угод для Шполянської міської ради ціна закупленого за кошти громади газу зросла на 60 %, а для департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради – на 29 % у порівнянні з ціною, визначеною за результатами тендерів та погодженою сторонами на момент укладення договорів постачання.

Реагуючи на вказані порушення, прокурори окружних прокуратур скерували до суду позови про визнання недійсними додаткових угод до договорів постачання енергоносіїв та стягнення коштів з недобросовісних підприємств на користь органів місцевого самоврядування на загальну суму майже 500 тис. грн.

Наразі обидва позови задоволені судами в повному обсязі.

Після набрання судовими рішеннями законної сили, кошти будуть стягнуті до місцевих бюджетів.
12.10.2023 14:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter