Нацбанк запровадив нові правила фінансового моніторингу: які операції вважатимуться підозрілими

Національний банк України запровадив нові вимоги щодо здійснення банками фінансового моніторингу – наразі банки мають реагувати на випадки перевищення максимальних сум фінансових операцій.

Як передає "Хвиля", про це повідомила прес-служба банку на своєму сайті.

Так, у Нацбанку зазначили, що нововведення сприятимуть підвищенню результативності заходів щодо фінансового моніторингу та створення умов для сприяння зниженню ризиків відмивання коштів/фінансування тероризму та іншої незаконної діяльності.

Зокрема Нацбанк поповнив перелік підозрілих фінансових операцій: регулятор вимагає від банків вважати підозрілим дворазове перевищення максимальної суми фінансової операції, заявленої клієнтами.

Однак така вимога не поширюється на клієнтів – фізосіб, які здійснюють звичайні фінансові операції на суми та обсяги з раціональним обґрунтуванням.

Таким чином, фінустанови повинні протягом 10 днів з моменту проведення операції зафіксувати та проаналізувати відповідне перевищення з боку клієнта, щоб переконатися у її підозрілості. Якщо це підтвердиться, то рахунок підлягає блокуванню.

При цьому експерти пояснили, що максимальну суму щомісячних угод заявляє сам клієнт, вказуючи в анкеті, або озвучуючи менеджеру банку при внесенні інформації про нього.

Як зазначається, відбувається це у таких випадках:

у момент початкового відкриття банківського рахунку;

при наступних верифікаціях - один-два рази на рік власник рахунку повинен з'являтися у фінустанову та підтверджувати вихідні дані.

Тобто якщо зарплата 30 тис. гривень, людина вказала максимальну суму - 40-45 тис. гривень. При цьому, якщо клієнт планує зробити велику покупку, потрібно вказати максимальну суму пропорційну відповідній покупці.

До того ж багато фінансистів називають вимоги щодо підозрілих операцій у вигляді дворазового перевищення максимальної суми не обмеженням, а спрощенням фінансового моніторингу.
12.09.2023 16:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter