Регіональний офіс "U-LEAD з Європою": Під час війни громади можуть за спрощеною процедурою встановлювати місцеві податки та збори

Громади Черкащини під час війни можуть встановлювати місцеві податки і збори та податкові пільги за спрощеною процедурою.

Про це повідомив радник з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Черкаській області Микола Гулько. За його словами, така можливість з’явилися у ОМС завдяки змінами до Податкового кодексу України, які були внесені у березні 2022 року.

Мова йде про підпункт 12.3.8 кодексу, який передбачає, що на період дії воєнного чи надзвичайного стану місцеві ради мають право встановлювати місцеві податки і збори, а також податкові пільги зі сплати місцевих податків та/або зборів без застосування процедур, передбачених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Раніше у мирний час, як зазначив Гулько, рішення місцевих рад щодо встановлення місцевих податків і зборів та податкових пільг, враховуючи суспільне значення мали обов’язково проходити процес підготовки та затвердження із застосуванням регуляторних процедур відповідно до зазначеного Закону.

«На сьогодні перед громадами постало дуже багато викликів й питання встановлення місцевих податків і зборів є важливим, політично-економічним рішенням, яке напряму впливатиме на можливості громади виконувати функції і завдання місцевого самоврядування», - коментує радник.

Крім того, вимоги згідно Податкового кодексу щодо термінів затвердження таких рішень залишились без змін. За його словами, рішення щодо встановлення місцевих податків та податкових пільг необхідно прийняти на сесії місцевої ради до 15 липня 2022 року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів та про внесення змін до таких рішень. Якщо таке рішення громада прийняла до 15 липня 2022 року, то воно набере чинність з 1 січня 2023 року.

«Громади в обов’язковому порядку повинні затверджувати єдиний податок (І та ІІ групи), податок з плати за землю, крім податку за лісові землі, та транспортний податок. Також, у межах повноважень, якщо є необхідність, ОМС можуть встановлювати й податок на нерухомість, туристичний збір, збір за паркування та податок за лісові землі», - підсумував Микола Гулько.
24.06.2022 12:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter