ДБР перевіряє причетність посадовців ФДМУ до незаконної приватизації ПАТ "Черкасиобленерго"

Оперативники Державного бюро розслідувань (ДБР) перевіряють причетність посадових осіб Фонду державного майна України (ФДМ) до незаконної приватизації об’єкта критичної інфраструктури країни, повідомляється на сайті ДБР у понеділок.

Водночас у відомстві не уточнюють, про який об’єкт іде мова, лише зазначають, що він розташований у Черкаській області.

Як повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" інформоване джерело, йдеться про ПАТ "Черкасиобленерго".

"Пакет акцій державного підприємства заплановано продати на аукціоні за значно нижчою ціною, ніж його ринкова вартість – приблизно 6 млрд гривень. Через таку приватизацію держава також щорічно недоотримувала б щонайменше 180 млн грн гарантованого прибутку. Посадовці ФДМ, незважаючи на застереження від правоохоронних та державних органів влади, продовжували підготовку до приватизації стратегічного підприємства", – йдеться в повідомленні.

Під час оперативно-слідчих заходів співробітники ДБР вилучили документи, що підтверджують протиправну діяльність представників ФДМ, повідомляють у відомстві. Досудове розслідування триває.

Як повідомлялося, до приватизації кілька років готують пакети акцій по 70% "Хмельницьк-" і "Миколаїв-", 65% "Харків-", 60,25% – "Запоріжжя-" та 50,99% "Тернопільобленерго". У червні цього року Фонд держмайна представив оновлений графік приватизації, в якому продаж чотирьох обленерго ("Миколаїв-", "Харків-", "Запоріжжя-" і "Хмельницькобленерго") заплановано на лютий 2022 року, тоді як ще двох обленерго, які залишаються у держави ("Тернопіль-" та "Черкасиобленерго"), у графіку не було.

31 березня 2021 року Господарський суд Черкаської області припинив процес банкрутства ПАТ "Черкасиобленерго", обґрунтувавши це тим, що, відповідно до закону про приватизацію державного та комунального майна, провадження у справі про банкрутство держпідприємств, щодо яких ухвалено рішення про приватизацію, підлягає припиненню.

30 серпня президент України Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення РНБО, згідно з яким Україна відмовилася від приватизації обленерго на користь передачі їх в управління Міненерго. У свою чергу Кабінет Міністрів заявив про наміри з 1 квітня 2022 року припинити приватизацію належних державі пакетів акцій обленерго і доручив ФДМ вжити заходів щодо припинення приватизації неконтрольних пакетів ще трьох обленерго, зокрема ПАТ "Черкасиобленерго".

ФДМ управляє 46% акцій "Черкасиобленерго", ще 25% перебувають в управлінні ПрАТ "Українська енергозберігаюча сервісна компанія" ("УкрЕСКО"). "Черкасиобленерго" обслуговує 631,5 тис. споживачів, зокрема 616,17 тис. побутових. За підсумками 2020 року компанія збільшила чистий прибуток на 15% порівняно з 2019 роком – до 12,5 млн грн, а чистий дохід – на 33%, до 1,7 млрд грн.

Кіндрат Булавін

Провінція
27.09.2021 16:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter