В Умані з хасидів беруть по 150-300 грн. туристичного збору за добу

Як інформує Суспільне, в Умані з хасидів стягують туристичний збір сума якого коливається від 150 до 300 гривень за день, розповів у коментарі Суспільному начальник управління містобудування, землевпорядкування, комунального майна та будівельного контролю Уманської міськради Євгеній Клімов.
В Умані з хасидів беруть по 150-300 грн. туристичного збору за добу

Посадовець розповів, що Уманська міськрада створила комісію по сплаті туристичного збору.

" У 90% випадків збір паломники сплачують через банк. Також збір можна оплатити податковому агенту готівкою. Вони мають касові апарати та видають чек про сплату", – розповів Євгеній Клімов.

Якщо збір відмовляються оплачувати, комісія викликає поліцію, оскільки за несплату туристичного збору передбачена адміністративна відповідальність.

"Хасиди, на диво, більш спокійно ставляться до цієї вимоги та сплачують збори. Гірша ситуація з українцями, які здають житло в оренду, – майже кожного разу виникає конфлікт і доводиться викликати поліцію. Ми розуміємо, що сплатити по 300 гривень збору за кожен день проживання – чимала сума для людей, тому ми йдемо на зустріч і просимо, щоб хоча б заплатили за три-шість днів. Робимо це радше для того, щоб привчити платити, бо якщо просити гроші за весь період, це будуть астрономічні суми, які ніхто не захоче платити", – зауважив він.

Уманська міськрада встановила максимальну ставку туристичного збору з іноземних туристів – 300 гривень за добу з туриста, за умови, якщо він проживає в приватному будинку та 150 гривень – якщо проживає в офіційно зареєстрованому готелі, який платить податки.

"На території паломництва хасидів офіційно зареєстровані лише чотири готелі, які одразу відправляють туристів сплачувати збір. Цей закон діє вже три роки, проте попередня влада не наполягала на сплаті збору – в попередні роки зібрали порівняно невеликі суми. Цьогоріч ми хочемо таким чином наповнити бюджет та компенсувати витрати", – зазначив Євгеній Клімов.

Кіндрат Булавін

Провінція
02.09.2021 12:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter