На Черкаському "Азоті" закінчено модернізацію цеху з виробництва карбаміду М-6

На Черкаському «Азоті», що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, закінчено наймасштабнішу за останніх 10 років модернізацію цеху з виробництва карбаміду М-6. Капітальні інвестиції в проєкт перевищили 165 млн гривень.
На Черкаському "Азоті" закінчено модернізацію цеху з виробництва карбаміду М-6
фото uprom.info

Завдяки модернізації та реконструкції цеху, його максимальна потужність збільшилася з 1200 до 1300 тонн карбаміду на добу.

«Модернізація цеху з виробництва карбаміду М-6 – наймасштабніший проєкт для заводу за останні десять років. На його реалізацію відводилось 1,5 місяці. Було впроваджено великий комплекс заходів, спрямований, перш за все, на збільшення потужностей цеху та досягнення економії енергоресурсів. В результаті добовий виробіток карбаміду збільшився на вісім відсотків і становить 1300 тонн. Це хороший результат. Також вдалося забезпечити ефективне використання пари, електроенергії та зниження витратних коефіцієнтів», – коментує Віталій Скляров, Голова Правління ПрАТ «АЗОТ».

Впровадження заходів підвищило ефективність хімічних процесів в цеху, покращило показники надійності та стабільності більшості виробничих процесів та позитивно вплинуло на техніко-економічні показники цеху в цілому.

«Тільки постійні інвестиції в модернізацію виробництва можуть зробити наше підприємство більш конкурентоздатним на ринку мінеральних добрив, незважаючи на економічні умови, в яких доводиться працювати українській хімії», – підсумував Віталій Скляров.

Саме завдяки частковій реконструкції, яка проводилася в цеху М-6 у 2015 році, і модернізації 2020 року, було досягнуто максимального добового виробітку карбаміду 1200 тонн на добу при проєктній потужності цеху 1000 тонн. Нині ж цей показник збільшено ще на 100 тонн на добу.

Капремонт цеху М-6 проведено зусиллями всіх служб цеху карбаміду, інших служб підприємства, а також компаній підрядників «ІГ «АРХІ-БУД» та «Професіонал», які спеціалізуються на ремонті та виконанні робіт із заміни великогабаритного технологічного обладнання на хімічному виробництві.

У 2020 році в Черкаський «Азот» було інвестовано 324,1 млн гривень.

Сьогодні підприємство охоплює цехи з виробництва аміаку: А-3 (проєктна потужність – 1200 т/добу, працюють 2 агрегати) і А-5 (1700 т/добу). Цехи з виробництва сечовини (карбаміду) М-2 (проєктна потужність – 1000 т/добу) і М-6 (1000 т/добу). Цех з виробництва азотної кислоти М-5 (3240 т/добу, працюють 9 агрегатів). Цех з виробництва аміачної селітри М-9 (2970 т/добу, працюють дві грануляційні башти), виробництво КАС (3000 т/добу), інші структурні підрозділи.

Кіндрат Булавін

Провінція
16.08.2021 09:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter