На Черкаському Азоті розпочато модернізацію цеху з виробництва карбаміду М-6

На Черкаському Азоті розпочато модернізацію цеху з виробництва карбаміду М-6 На Черкаському «Азоті», що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, розпочато наймасштабнішу за останніх 10 років модернізацію цеху з виробництва карбаміду М-6.

Капітальні інвестиції в проєкт перевищать 165 млн гривень. Згідно з бізнес-планом проєкт буде реалізовано за 45 днів.

«Модернізація цеху з виробництва карбаміду М-6 стане наймасштабнішим проєктом для заводу за останні 10 років. Підприємство заробляє гроші, акціонер продовжує робити капітальні інвестиції та модернізувати ключові промислові майданчики. Модернізація цеху карбаміду – це великий комплекс заходів, спрямований на збільшення потужностей цеху та досягнення економії енергоресурсів. Точні цифри щодо нової потужності цеху ми оприлюднимо після реалізації проєкту та відновлення роботи цеху», – коментує Віталій Скляров, Голова Правління ПрАТ «АЗОТ».

Комплекс заходів дозволить підвищити ефективність хімічних процесів в цеху, покращить показники надійності та стабільності більшості виробничих процесів та позитивно вплине на техніко-економічні показники цеху в цілому.

«Ми продовжуємо робити чіткі кроки, які дозволяють нам знизити собівартість продукції та, врешті-решт, зроблять наше підприємство більш конкурентоздатним на глобальному та внутрішньому ринках. Проте внутрішній ринок і забезпечення українського фермера для нас залишається пріоритетним», – підсумував Віталій Скляров.

Деталі проєкту. Модернізація цеху М-6 буде охоплювати:

- заміну конденсатора високого тиску (дозволить отримати більш високу потенційну вторинну пару і скоротить витрачання пари в цілому).
- встановлення нового конденсатора низького тиску, який має майже вдвічі більшу робочу поверхню (підвищить ефективність роботи вузла циркуляції).
- заміну в реакторі синтезу старих масообмінних тарілок на нові (швейцарської компанії UREA CASALE). При чому кількість тарілок буде збільшено – з 10 до 11-ти (дозволить збільшити ступінь конверсії і зменшити витрачання пари).

Впровадження цих заходів в цілому дозволить збільшити продуктивність агрегату й виробіток цехом готової продукції. Також під час модернізації планується виконати велику кількість інших обов’язкових поточних робіт, які підприємство зобов’язане провести для подальшого повноцінного функціонування цеху.
Капремонт цеху М-6 буде проведено зусиллями всіх служб цеху карбаміду, інших служб підприємства, а також компаній підрядників («ІГ «Архі-Буд» та «Професіонал», які спеціалізуються на ремонті та виконанні робіт із заміни великогабаритного технологічного обладнання в хімічному виробництві).
У 2020 році в Черкаський «Азот» було інвестовано 324,1 млн грнивень.
07.07.2021 15:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter