У Кам'янці запрацювала сонячна електростанція, побудована норвезькою компанією Scatec

У місті Кам'янка, що на Черкащині, запрацювала сонячна електростанція (СЕС) потужністю 25 мВт, побудована норвезькою компанією Scatec. Обійшлась вона іноземцям в 30,5 мільйонів євро.

Про це розповів голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ведення в дію сонячної станції є важливою подією для Черкащини. Оскільки з одного боку мова йде про об’єкт зеленої енергетики, а з іншого – технічне переоснащення ПС 150/35/10 кВ «Кам’янка» – єдиного джерела живлення електроенергії в Кам’янському районі. Це відкриває серйозні перспективи економічного розвитку завдяки збільшенню трансформаторної потужності», - каже фахівець.

За його словами, реалізація проєкту розпочалась ще у січні 2019 року на території колишнього цукрового заводу, площа якого 50 га. На сьогодні там встановлено 84 тисячі сонячних панелей, а загальна вартість проєкту – 30,5 млн євро.

Приєднанням до своїх електромереж СЕС займались представники «Черкасиобленерго», які перед експлуатацією станції фактично перебудували підстанцію в Кам’янці, зокрема «оновили» трансформатори, встановили елегазові вимикачі та лінійне комутаційне обладнання.

«Проєкт мав підтримку з боку всіх органів влади, що демонструє прагнення використовувати потенціал «зеленої» енергетики в регіоні з метою економічного зростання та енергонезалежності», - додав Самчук.
07.06.2021 18:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter