ФОП "Бортник Олена Юріївна" займеться ліквідацією стихійних сміттєзвалищах у Черкасах за 1,8 млн. грн.

7 травня Департамент ЖКХ Черкаської міськради повідомив про намір укласти договір з ФОП «Бортник Олена Юріївна» з ліквідації стихійних сміттєзвалищ в Черкасах на 1,80 млн гривень. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

У тендері очікуваною вартістю 3,78 млн гривень взяли участь комунальне підприємство «Черкаська служба чистоти» та ФОП «Бортнік О.Ю.». В процесі торгів конкуренти опустили ціну на 52%. Комунальники виграли аукціон з відривом в одну гривню від ФОПа. Але замовник виявив у їх пропозиції недолік, КП його не виправило, тому зрештою замовник відхилив пропозицію переможця. (КПне надало інформацію про заплановані протягом 2021 року ремонти «Подрібнювача деревини HUSSMANN H6M2», з яким планувало надавати послуги за тендером).

Тому підряд отримав ФОП, який буде утилізувати сміття приблизно за 97 гривень/м3.

Це в півтора рази дешевше від тарифів на утилізацію сміття, встановлених міською владою. В Черкасах вивезення, знешкодження та захоронення твердих побутових відходів для бюджетних установ коштує 163,71 грн/м3 , для інших організацій – 168,58 грн/ м3 , для населення – 153,68 грн/м3.

Цих тарифів бюджетні організації дотримуються, коли проводять закупівлі за переговорною процедурою. Коли ж сміттєві тендери виводяться на аукціон, їх вартість зазвичай суттєво падає, інколи більше ніж вдвічі.

Наприклад, в березні КП «Управління по експлуатації Будинку Рад і об’єктів комунальної власності» провела тендер з утилізації сміття і в результаті конкуренції між Бортник та «Черкаською службою чистоти» вартість підряду впала на 45% до 97,89 гривень/м3.

На тендері Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради у кінці квітня вартість утилізації сміття зменшилась на 50% до 80,89 гривень/м3.

На тендері КП «Дирекція парків» ціна впала на 46% до 91,37 гривень/м3.

ФОП «Бортник Олена Юріївна» – це родичка бізнесменів Юрія та Андрія Бортників. Бізнес-інтереси сім’ї зосереджені на комунальних послугах. Бортникам підконтрольні ТОВ «Сантехбудконструкція» та група ТОВок зі словами у назві «Управлінська компанія «Нова якість». В 2019 році «Сантехбудконструкція» стала компанією-управителем багатоквартирних будинків на балансі міста, вигравши відповідний конкурс ,організований виконкомом Черкас. Також сім’я Борників виграла конкурс з вивезення у місті великогабаритних та ремонтних відходів у Черкасах.

Ольга Прокопишина, «Наші гроші»
20.05.2021 16:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter