Держаудитслужба: Ревізія бюджету Ротмистрівської ОТГ встановила факти неефективних управлінських рішень на 26,2 млн. грн.

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області завершили державний фінансовий аудит бюджету Ротмістрівської сільської об’єднаної територіальної громади Смілянського району Черкаської області за період з 01.01.2018 по 31.12.2020, за результатами якого встановлено факти неефективних управлінських рішень на суму 26,2 млн гривень.

Незважаючи на те, що одним із основних джерел наповнення місцевих бюджетів є платежі від використання земель, Ротмістрівською ОТГ через неповну передачу в оренду, неперегляд діючих договорів оренди тощо втрачено можливість отримати додатково доходи на суму 9,3 млн гривень.
Держаудитслужба: Ревізія бюджету Ротмистрівської ОТГ встановила факти неефективних управлінських рішень на 26,2 млн. грн.

Запровадження у періодах, що підлягали аудиторському дослідженню, ставок податку на нерухоме майно нижче максимального рівня, визначеного Податковим кодексом України, позбавило можливості збільшити дохідну частину, а отже, призвело до втрати можливості отримати додаткових коштів на розвиток громади розрахунково на суму 0,5 млн гривень.

Органами місцевого самоврядування не використано повною мірою повноваження, надані Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", для додаткового наповнення місцевих бюджетів, зокрема, в частині застосування розміру пайової участі на рівні 10% загальної кошторисної вартості будівництва для нежитлових будівель та споруд, що позбавило можливості отримати додаткових надходжень на загальну суму 0,9 млн гривень.

Вжиття комплексу заходів з оптимізації мережі закладів освіти дозволило б у період дослідження зменшити навантаження на видаткову частину бюджету об’єднаної територіальної громади та уникнути витрат на загальну суму близько 7 млн гривень.

Планування і здійснення видатків із стимулювання працівників, інших незахищених видатків при наявності заборгованості із захищених витрат призвели до непродуктивних (зайвих) витрат бюджетних коштів на суму 6,7 млн гривень.
15.04.2021 18:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter