Держаудитслужба: У роботі Черкаської інфекційної лікарні встановлено порушень на 3,2 млн. грн.

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській під час ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська інфекційна лікарня» виявили фінансових порушень на суму 3,2 млн грн. Контрольний захід охопив період з 01.01.2018 по 31.12.2020.

Зокрема встановлено, що лікарнею включено до звіту за грудень 2020 року інформацію щодо кількості пацієнтів, яка не відповідає даним медичної документації, що підтверджує факт надання пацієнтам медичної допомоги відповідно до законодавства. Як результат, фактична вартість медичних послуг зі стаціонарної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, які надані КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» у грудні 2020 року та оплачені Національною службою здоров’я України, завищена на 2,5 млн грн.

Виявлено випадки укладання договорів на придбання медичного обладнання та медикаментів, засобів індивідуального захисту за ціною з урахуванням ПДВ, не зважаючи на вимоги постанови Кабінету Міністрів України про звільнення від оподаткування податком на додану вартість закупівель засобів медичного призначення та спеціалізованого медичного обладнання для надання допомоги хворим на COVID-19, що призвело до оплати завищеної вартості товарно-матеріальних цінностей на суму 0,3 млн грн.

Крім того, встановлено оплату завищеної вартості робіт по капітальному ремонту будівлі КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня», в тому числі блоку інтенсивної терапії, на суму 0,2 млн грн.

Через неперерахування лікарнею до міського бюджету коштів від здачі в оренду нежитлових приміщень місцевим бюджетом недоотримано коштів від оренди майна, яке належить до комунальної власності, на суму 0,1 млн грн.

Лікарні направлені вимоги щодо усунення порушень фінансової дисципліни.
За результатами контрольного заходу трьох посадових осіб притягнуто адміністративної відповідальності за частиною першою статті 164-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
02.04.2021 17:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter