Міськрада Канева братиме кредит в 1,5 млн. євро на реконструкцію очисних споруд

Міська рада Канева наважилася здійснити запозичення в розмірі 1,5 млн. євро для реконструкції очисних споруд. Як інформують у міськраді, ідповідне рішення було ухвалено в ході останнього засідання сесії Канівської міської ради.
Міськрада Канева братиме кредит в 1,5 млн. євро на реконструкцію очисних споруд

- Наше місто розташоване на головній водній артерії країни, практично не маючи повноцінних очисних споруд – вся очистка проводиться фактично вручну – лише за рахунок пісколовок та полів фільтрації. Окрім того, наші каналізаційні мережі настільки зношені, що вже кілька разів ми перебували на межі екологічної катастрофи. Тоді гроші з держави виділялися, але тільки для усунення аварійних ділянок. Щодо комплексної реконструкції очисних споруд задля нашої екології – мова не йдеться, - поінформувала депутатів начальник управління економічного розвитку Олена Жорнова.

У минулому році з’явилася пропозиція від Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) взяти участь у проекті «Реконструкція системи каналізації м.Канів Черкаської області», що передбачає співфінансування за рахунок здійснення запозичення у розмірі 1 550 000 євро та отримання гранту в сумі 210 000 євро.

Нагадаємо, спільно з НЕФКО на подібних умовах вже було реалізовано один проект, а саме комплексна термомодернізація школи №6 та дитсадка «Теремок».

- Для участі у цьому проекті вже відібрано 10 міст з України. Канів - в тому числі. Ми вивчали умови договору та альтернативи. Однак, пропозиції інших фактично аналогічні, але на жорсткіших умовах, - зазначила О.Жорнова.

Думки депутатів в ході обговорення питання розділилися. Більшість погоджувалася на важливості очисних споруд та їх реконструкції, однак кредит та ще й у євро в цей непростий час – брати доволі ризиковано.

- Очисні споруди – це справа держави, тому хай про цю проблему думає держава і гроші виділяються з держбюджету, - зауважив депутат Сергій Ткаченко. – А так ми повинні будемо зрештою віддати 50 млн.грн., які можна було б спрямувати на розвиток нашої громади!

Зрештою, проект рішення «Про здійснення запозичення» було поставлено на голосування і 14 депутатів його підтримали.

Відтак, вид запозичення – зовнішній кредит;

розмір та валюта запозичення – до 1 550 000 євро;

строк запозичення – до 10 років з моменту підписання Кредитного договору;

відсотки за користування запозиченням – 3,0 % річних, субсидія по сплаті відсотків становить до 269 700 євро і обмежена пороговою межею 13,5% від суми кредиту;

відсоток за прострочення 8% річних за прострочення понад відсоткову ставку;

комісійні за організацію 1,0 % від суми кредиту, що сплачуються протягом 90 днів після підписання Кредитного договору або перед першою виплатою, залежно від того, що відбудеться раніше;

комісійні за зобов’язання 0,5% річних (нараховуються на невикористану суму кредиту), що сплачуються щопіврічно у дати повернення кредиту;

майнове або інше забезпечення виконання зобов’язань за запозиченням не надається;

погашення кредиту здійснюється рівними щопіврічними платежами, відповідно до умов Кредитного договору, починаючи після завершення пільгового періоду (30 місяців від дати підписання Кредитного договору);

сплата відсотків по кредиту здійснюється щопіврічними платежами, відповідно до умов Кредитного договору;

розмір основної суми боргу за запозиченням становить до 1 550 000 євро (Один мільйон п’ятсот п’ятдесят тисяч євро).

- Цим рішенням ми лише уповноважуємо міського голову підписати перші документи, з яких лише починається процедура формування кредитного договору, - пояснила О.Жорнова.
03.03.2021 12:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter