Смілянське КП "ВодГео" через борги оголосять банкрутом. Замість нього у місті створять новий водоканал

Як інформує Сміла.ua, КП «ВодГео» оголосять банкрутом, у зв’язку з величезними боргами, які накопичились у підприємства.

Тому завтра, на позачерговій сесії, депутати повинні ухвалити рішення про оголошення банкрутом старого водоканалу і створення нового. Старий водоканал називався КП «ВодГео». Новий у назві відрізнятиметься буквою «С» - буде СКП «ВодГео»: Смілянське комунальне підприємство «ВодГео». За аналогією із СКП «Комунальник».

Смілянська міська влада порахувала, що для міста буде дешевше відкрити новий водоканал, ніж розраховуватися з боргами старого КП. Адже тільки податкового боргу КП «ВодГео» має на 47 млн грн.

А для створення нового СКП «ВодГео» потрібно 6 млн грн.

Міський голова Сергій Ананко пояснив, що нове СКП буде працювати паралельно із старим водоканалом. Тобто жителі Сміли отримуватимуть послугу, сплачуватимуть рахунки, як і раніше, тому зміни постачальника не відчують.

Зараз все майно старого КП знаходиться у податковому арешті, у заставі. Тому наразі міська влада докладає максимум зусиль для того, щоб повернути майно назад у комунальну власність міста і здати в оренду новому СКП.

Також для створення нового водоканалу треба виготовити масу документів, взяти основні дозвільні документи - дозвіл на надра, дозвіл на користування, відповідні ліцензії…

Депутатів хвилювало питання, хто ж очолить нове СКП і яка зарплата буде у нового директора. Міський голова відповів, що наразі у новому водоканалі працюватиме лише один директор, який отримуватиме всього кілька відсотків від зарплати. Адже поки що всі роботи виконує попередній колектив водоканалу. Тож директором нового СКП буде нинішній директор КП - Олег Черненко.

Міська влада наважилась на дуже відповідальний крок – банкрутство старого і створення нового водоканалу. Попереду ще багато роботи.
17.02.2021 14:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter