На будівництво дитсадку на "Митниці" з бюджету Черкас виділять 20 млн. 900 тис. грн.

Для будівництва дитячого садочку в мікрорайоні "Митниця" в Черкасах по вулиці Героїв Дніпра, 87 планують виділити з бюджету розвитку 20 мільйонів 900 тисяч гривень.

За відповідне рішення сьогодні, 4 лютого, проголосували члени виконавчого комітету, передає кореспондент Zmi.ck.ua.

За словами директора департаменту фінансової політики ЧМР Тетяни Харенко, 20 млн грн - це субвенція обласному бюджету на будівництво дитсадочку. Зауважимо, що об'єкт попередньо включений у програму "Велике будівництво" й планують виділити 80 мільйонів гривень, які вже закладені в програму президента.

Ще 900 тисяч виділяє департамент архітектури та містобудування ЧМР на проектно-кошторисну документацію. У коментарі виданню Zmi.ck.ua начальник департаменту Артур Савін повідомив, цим рішенням вони підтримують програму "Велике Будівництво".

"Ми співфінансуємо його. І таким чином підтримуємо наміри будівництва цього садочку на "Митниці"", - зазначив він.

Під час засідання виконавчого комітету секретар міської ради Юрій Тренкін повідомив, що наразі на "Митниці" є тільки три дитячі садочки й вони мають чергу, тому будівництво ще одного є актуальним.

"У цьому році там буде здано в експлуатацію багато житлової забудови. Тому справді може виникнути колапс", - зазначив Юрій Тренкін.

Нагадаємо, що головний архітектор проєкту Олег Пушкаренко розповів, що відповідно до плану тут буде розміщена сама будівля та прилеглі території. Садочок розрахований на 16 груп. На першому поверсі розміщено чотири групи – для ясельних дітей до трьох років, які мають вихід назовні, на прилеглу територію. Також на першому поверсі є басейн, який розрахований на одну групу (10 осіб), розмір 4 на 10 метрів, кабінет медсестри, кімната тренера, душові, кухня, пральня та службове приміщення. Другий та третій поверх займають кабінети для більш дорослих груп. По шість груп на кожному поверсі.

"Басейн винесено за межі будівлі, тому що як показала практика, якщо він усередині, то в подальшому його складно експлуатувати. Сама будівля оснащена для людей з інвалідністю. Будівля спроектована за необхідними вимогами. Вхід у будівлю без пандусів, на рівні землі. Також тут є два ліфти, для того щоб піднімати маломобільні групи. Ширина дверей - метр, щоб можна було пересуватися на колясці. Все без паролів", – розповів Олег Пушкаренко.

Також для забезпечення пожежної евакуації людей із другого та третього поверху є протипожежні зони, які автоматично зачинаються, і люди, які туди увійшли, можуть перечекати пожежу, поки їх не заберуть рятувальники.
04.02.2021 14:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter