2020 року роботодавці Черкащині найчастіше пропонували вакансії представників найпростіших професій або контролерів за технологічним устаткуванням

За інформацією Черкаського обласного центру зайнятості, протягом 2020 року роботодавці Черкаської області проінформували обласну службу зайнятості про наявність понад 30,4 тис. вакансій, що на 25% менше, ніж у 2019 році.

За видами економічної діяльності: 29,9% вакансій пропонується у сільському господарстві, 15,9% на підприємствах та установах переробної промисловості, 12,2% - в оптовій та роздрібній торгівлі.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, представників найпростіших професій.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається серед: трактористів - машиністів сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, водіїв автотранспортних засобів, трактористів, дорожніх робітників, робітників з обслуговування та експлуатації обладнання, операторів лінії у виробництві харчової продукції, машиністів (кочегарів) та операторів котельної, слюсарів-ремонтників, швачок, електрогазозварників, робітників з комплексного обслуговування будинків, мулярів, оброблювачів птиці, малярів, електромонтерів тощо.

Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг (продавці продовольчих та непродовольчих товарів, продавці-консультанти, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри тощо).

Серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства найбільш затребувані робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, рибалки прибережного лову, робітники на лісокультурних та лісогосподарських роботах, оператори машинного доїння, тваринники, птахівники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи - бухгалтерів, агрономів, економістів, а також сестер медичних.
Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники службових та виробничих приміщень, вантажники, укладальники-пакувальники, контролери енергонагляду.

Станом на 1 січня 2021 року у базі даних обласної служби зайнятості налічувалося 466 вакансій.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 7,2 тис. грн. (на 1 січня 2020 року 6,6 тис. грн.), у 72,5% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної.

За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для законодавців, вищих державних службовців, керівників становив 8,8 тис. грн., для кваліфікованих робітників з інструментом 7,5 тис. грн., для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин майже 8 тис. грн., для кваліфікованих працівників сільського господарства 7,7 тис. грн., для професіоналів 7,7 тис. грн., для фахівців – 6,7 тис. грн., для працівників найпростіших професій - 6,6 тис. грн., для технічних службовців – 5,5 тис. грн., для працівників торгівлі та послуг 5,4 тис. грн.

Найвищий розмір оплати праці станом на 1 січня пропонується у вакансіях для лікаря-епідеміолога – 19 тис. грн., начальника дільниці – 17 тис. грн., головного металурга - 16,1 тис. грн., начальника цеху – 15,0 тис. грн., керуючого магазином – 15,0 тис. грн., лікаря-хірурга – 15,0 тис. грн., машиніста тепловоза - 14,8 тис. грн.

Станом на 1 січня 2021 року кількість зареєстрованих безробітних становила 22,3 тис. осіб, що на 25,3% більше, ніж на цю дату 2020 року. Всього протягом 2020 року послугами обласної служби зайнятості скористалося понад 57,6 тис. безробітних громадян, що на 12,3% більше, ніж у 2019 році.

Станом на 1 січня 2021 року на одну вакансію в середньому по Черкаській області претендували 48 безробітних (станом на 1 січня 2020 року 40 осіб).
29.01.2021 14:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter