Карась запевнив ОДА, що вартість теплопостачання для жителів Черкас не збільшиться

Карась запевнив ОДА, що вартість теплопостачання для жителів Черкас не збільшиться Черкаська обласна державна адміністрація продовжує вести діалог із теплопостачальними підприємствами області. Сьогодні відбулася нарада за участі директора департаменту інфраструктури та житлово-комунального господарства Сергія Чубаня та керівника “Черкаситеплокомуненерго” Павла Карася.

Під час зустрічі обговорили можливості зменшення затрат підприємства, аби знизити вартість послуг для кінцевого споживача.

За словами Павла Карася, вартість теплопостачання напряму залежить від вартості газу, який на 60% є складовою тарифу. Є й інші складові, але не такі значні, як газ. Наприклад, на сьогодні збільшився прожитковий мінімум, що несе за собою зростання витрат на заробітні плати працівникам комунальному підприємству.

Комунальне підприємство, на жаль, не має внутрішніх резервів, аби покривати різницю в тарифах. Залишки, які накопичили за рахунок теплої минулорічної зими, спрямували на погашення різниці вартості газу ще в грудні 2020-го року. Це дозволило не збільшити тариф. До того ж на сьогодні ми не можемо змінити постачальника газу, оскільки маємо борги за минулі періоди перед “Нафтогазом”. Але якщо ціна на газ найближчим часом не зростатиме – вартість тепла не збільшуватиметься. Встановлення максимальної граничної ціни на газ для населення на рівні 6,99 грн з ПДВ за кубометр дозволить суттєво не підвищувати тариф на теплопостачання для черкащан. Споживачі майже не відчують різниці, – говорить керівник комунального підприємства.

Серед проблемних питань – нарахування пені від газопостачальника. Відповідно до угоди з “Нафтогазом”, “Теплокомуненерго” зобов’язане проводити розрахунки за використаний газ ще до того, як отримає кошти від власних споживачів. Попри те, що населення вчасно сплачує власні рахунки, пеня за угодою все одно виникає, що спричиняє додаткові витрати підприємства.

“Черкаситеплокомуненерго” просить Черкаську ОДА звернутися до вищого керівництва країни щодо встановлення ціни на газ на початку місяця, аби підприємства могли заздалегідь розраховувати рентабельність та використовувати альтернативні джерела. А також розглянути можливість зміни газопостачальника при наявності у підприємства боргів, що, за словами Павла Карася, дозволить стати багатьом теплопостачальникам країни повноцінними учасниками ринку газу.

Як наголошує в.о. голови Черкаської ОДА Віктор Гусак, адміністрація готова до діалогу із усіма, хто готовий надавати конструктивні пропозиції.
28.01.2021 09:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter