Черкаська ОДА звернулася до НКРЕКП з приводу тарифів "Уманьгазу", які зросли майже вдвічі

Черкаська обласна державна адміністрація звернулася до НКРЕКП щодо перегляду тарифів на послуги розподілу природного газу, встановленого на ПрАТ “Уманьгаз”.

Відповідний документ підписав в.о. голови Черкаської ОДА Віктор Гусак.

Послуги з розподілу природного газу в області надають два Оператори газорозподільних мереж: АТ ,,Черкасигаз“, ПрАТ ,,Уманьгаз“ (надає послуги на території Маньківського, Христинівського, Уманського районів та м. Умань).

– Так, з 01.01.2021 тариф на послуги розподілу природного газу встановлений постановою Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП)
для АТ ,,Черкасигаз“ становить 0,648 грн за 1 куб м з ПДВ (тариф збільшився на 0,072 грн у порівнянні до минулорічного тарифу). Постановою НКРЕКП від 16.12.2020 для ПрАТ ,,Уманьгаз“ – 2,496 грн за 1 куб м з ПДВ. Тобто тариф збільшився на 1,296 грн – майже удвічі в порівнянні до минулорічного тарифу, – йдеться в листі.

Черкаська ОДА звернулася до НКРЕКП з приводу тарифів "Уманьгазу", які зросли майже вдвічі


Черкащани вже в лютому повинні відчути зниження тарифу на газ до 30%. За ініціативи Президента, на період карантину буде запроваджено державне регулювання ціни на газ.

Натомість обласна державна адміністрація готова стати майданчиком для обговорення та напрацювання конструктивних пропозицій у цій сфері.

Рішення про державне регулювання ціни на газ тимчасове та не означає, що Уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні. Крім того, на ринку газу зараз існує низка проблемних питань. Тому у держави буде час відрегулювати ринок, подолати монополію окремих компаній.
15.01.2021 15:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter