З 1 січня 2021 року мінімальна зарплата в Україні зросте до 6 000 грн.

З 1 січня 2021 року мінімальна зарплата зросте до 6 тис. У грудні її планують підвищити ще на 500 грн. Це ляже тягарем в основному на приватного роботодавця.

Оскільки на сьогодні 85% робочих місць в Україні забезпечують приватні компанії, розповів Gazeta.ua економіст Андрій Новак, інформує UAINFO.org.

"Тільки 15% робочих місць – це державний сектор: система управління, підприємства. А там вже давно ніхто на мінімальну зарплату не працює. Тільки найбільш некваліфіковані працівники – прибиральники, охоронці" – каже економіст.

За його словами, українці в основному змін не помітять.

"В Україні існує таке явище як зарплата в конвертах. Примусове підвищення мінімалки частково виведе частину зарплат з тіні у легальну бухгалтерію. Але це не означає, що роботодавці повинні будуть платити більше. Просто більшу частину зарплати треба буде показувати в бухгалтерії, а меншу – в конверті. Сумарно працівнику навряд чи будуть щось більше виплачувати", – говорить Андрій Новак.

Також, він наголосив, що підвищення рівня мінімалки навряд чи стане причиною зростання цін в Україні.

"По-перше це підвищення буде стосуватися тільки тих, хто дійсно отримував мінімальну зарплату, а це невелика частка працівників. А по-друге зараз ми відзначаємо загальне зниження купівельної спроможності. Тож зайвих коштів, щоб реалізовувати якійсь інфляційний сплеск в українців немає. Зараз маємо не інфляцію попиту, а інфляцію собівартості продукції, через динамічне зростання вартості енергоносіїв. Саме це призводить до зростання цін, а не те, що невеличкій кількості людей підняли зарплату", – пояснив експерт.

Економіст наголосив, що збільшувати розмір мінімалки потрібно якомога частіше.

"Враховуючи загальний дуже низький рівень зарплат, який є причиною масової трудової міграції з України, то я би підвищував мінімалку набагато частіше. Адже ми скоро втратимо більшість працездатного населення і залишимось в країні з дітьми та пенсіонерами", – підкреслив він.
30.12.2020 12:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter