Депутатські комісії продовжують обговорення проекту бюджету Черкас на 2021 рік

Депутатські комісії продовжують обговорення проекту бюджету Черкас на 2021 рікЯк інформують у міськраді Черкас, відбулось засідання бюджетної комісії, на якій розглянули заплановані в наступному році видатки головного кошторису нашого міста. Обранці обговорили, на що витрачатимуть кошти міської казни в 2021 році.

Нагадаємо, відповідно до чинного законодавства, до 25 грудня місцеві ради мають затвердити бюджет на наступний рік. У Черкасах його проект наразі вже погоджений виконавчим комітетом.

Як розповіла директорка департаменту фінансової політики Тетяна Харенко, загальна сума запланованих головними розпорядниками коштів (а їх на сьогодні 13) витрат складає близько 2,8 мільярдів гривень.

– Заплановані в міському бюджеті витрати – ще не остаточні, оскільки бюджет ще на етапі розгляду й ті чи інші статті витрат можуть обранці змінювати, – зауважила Тетяна Іванівна. – Водночас, до ухвалення бюджету ми готуємось максимально відкрито й прозоро.

346,9 мільйонів гривень передбачають на капітальні видатки, 2 780,3 млн грн спрямують для впровадження 65 бюджетних програм, 25 мільйонів гривень передбачають для втілення в життя проектів-переможців громадського бюджету (їх цього року – 35), 453,4 млн грн від загальної суми видатків – освітня субвенція.

За структурою витрат, за словами Тетяни Харенко, 46,2 відсотки спрямовують на оплату праці, 4,1 % – оплату комунальних послуг та енергоносії, 3,7 % – харчування.

Майже 1 518 422 тис. грн від загальної суми видатків міського бюджету піде на утримання та розвиток галузей освіти, культури та роботи з молоддю, фізичної культури та спорту.

Нині в обласному центрі функціонує 53 заклади дошкільної освіти, 35 загальноосвітніх навчальних закладів, 4 професійно-технічних навчальних закладів, 6 шкіл естетичного виховання, 5 закладів позашкілля, 1 інклюзивно-ресурсний центр, центр професійного розвитку педагогічних працівників, 8 спортивних шкіл, 1 логопедичний пункт, 17 закладів у сфері культури й мистецтва. Поза тим, у планах наступного року – продовження виплат стипендій провідним спортсменам та обдарованим учням.

На медицину в наступному році, згідно з проектом, спрямують понад 83 млн грн.

Це фінансування 5 лікарень, пологового будинку, реабілітаційно-оздоровчої поліклініки «Астра», консультативно-діагностичної поліклініки, 2 стоматологічних поліклінік, 5 центрів первинної медико-санітарної допомоги.

На утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури, житлово-комунального господарства (це витрати й на утримання та розвиток парків, скверів, пляжів, утримання мереж зливової каналізації, забезпечення чистоти міста, утримання зелених насаджень, ремонт електричних мереж), забезпечення функціонування електротранспорту, заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, наслідків стихійного лиха у 2021 році планують спрямувати понад 299 млн грн.

62 598 тис.грн – для забезпечення функціонування електротранспорту.

113,1 млн грн від загальної суми видатків міського бюджету складе соціальний захист населення та соцзабезпечення. Сюди входить підтримка малозабезпечених сімей, ветеранів війни, інвалідів, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасників антитерористичної операції та їхніх рідних, членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичній операції, внутрішньо переміщених осіб.

Для забезпечення гарантійних зобов'язань за комунальні підприємства «Черкасиводоканал» та «Черкаситеплокомуненерго», що отримали кредити під місцеві гарантії буде спрямовано 65 594,4 тис.грн.
5 604,2 тис. грн спрямують для утримання 18 комітетів самоорганізації населення.

171,1 тис. грн передбачають для втілення заходів програми сприяння залученню інвестицій та розвитку підприємництва. Ці кошти витратять на виготовлення іміджевих матеріалів про місто та їх поширення серед міжнародних інвестиційних фондів та компаній, надання правової, інформаційно-консультативної допомоги підприємцям, а ще – для участі у виставках, форумах, семінарах, презентаціях.

21 215 тис. грн спрямують для департаменту архітектури та містобудування. За ці кошти передбачається розроблення документації із землеустрою, проведення геодезичних обмірів, замовлення документації із землеустрою стосовно відведення земельних ділянок для учасників АТО.

512 тис. грн піде для впорядкування тимчасових споруд і зовнішньої реклами на території міста Черкаси.

Наразі обговорення головного фінансового документа міста в депутатських комісіях триває.
23.12.2020 09:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter