Держаудитслужба: У Департаменті охорони здоров’я Черкаської міськради виявлено неефективне використання понад 257 млн. грн.

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області під час планової ревізії фінансово-господарської діяльності Департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради за період з 01.01.2017 по 30.06.2020 року виявили незабезпечення ефективного управління коштами на суму понад 257 млн грн, зокрема тих, що призвели до втрат, фінансових і матеріальних ресурсів - понад 4,8 млн грн.

Нарахування і виплата всупереч законодавству посадовим особам Департаменту матеріальної допомоги на оздоровлення призвели до зайвого виділення бюджетних коштів на суму 1,3 млн грн. В тому числі, трьома закладами охорони здоров’я міста – Черкаською міською стоматологічною поліклінікою, Черкаським міським пологовим будинком «Центр матері та дитини» та Черкаською міською інфекційною лікарнею були укладені договори про співробітництво з Черкаським обласним відділенням Міжнародного фонду допомоги хворим з наслідками травм та захворювань, на підставі яких кошти, які надходили як благодійні внески від пацієнтів лікувальних закладів, зараховувались не на рахунок установ, а на рахунок Фонду. На рахунки Фонду пацієнти лікарень перерахували коштів на суму понад 18 млн грн, з яких було використано на утримання Фонду суму 2 млн грн.

Також, контрольним заходом встановлено, що видатки на медикаменти, розраховані відповідно до протоколів лікування, були забезпечені лише на 6% від потреби в них, та на харчування, розрахованих відповідно до встановлених законодавством натуральних норм – 16% від потреби.
28.10.2020 18:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter