Ревізія Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міськради виявила порушень на понад 5,8 млн. грн. - Держаудитслужба

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області (далі – Управління) під час планової ревізії фінансово-господарської діяльності Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради (далі – Управління освіти, Установа) за період з 01.01.2016 по 31.12.2019 виявили фінансових порушень на загальну суму понад 5,8 млн грн.

Управлінням освіти зайво нараховано та виплачено індексації грошових доходів працівникам загальноосвітніх навчальних закладів протягом 2016 року на суму понад 1 млн грн. Як наслідок, зайво нараховано та сплачено єдиний соціальний внесок на суму понад 274 тис. грн, що призвело до втрат фінансових (матеріальних) ресурсів на зазначені суми.

Також, без планування відповідних видатків із місцевого бюджету загальноосвітніми навчальними закладами за рахунок освітньої субвенції додаткового утримувалися понаднормативні посади заступника директора, педагога-організатора, практичних психологів, керівників гуртків на загальну суму 824 тис. грн.

Через завищення обсягів виконаних ремонтно-будівельних робіт та оплату Установою їх у повному обсязі підрядним організаціям зайво перераховано кошти на суму 160 тис грн.

Окрім того, при наданні платних послуг з організації харчування дітей в дошкільних навчальних закладах за період з 01.01.2016 по 31.12.2019, одержані доходи від платних послуг (плата для батьків за перебування дітей у ДНЗ) не в повному обсязі спрямовувалися на придбання відповідних продуктів харчування для організації харчування, внаслідок чого за рахунок коштів загального фонду проведено видатки, які мають здійснюватися за рахунок коштів спеціального фонду, на загальну суму 493 тис. грн.

Утворення у загальноосвітніх навчальних закладах бухгалтерських служб з недотриманням Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти призвело до утримання понаднормативних 18,5 посад бухгалтерів за рахунок коштів міського бюджету на загальну суму 2,5 млн грн.

За результатами контрольного заходу притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною першою ст. 164-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення головного бухгалтера, інженера з технічного нагляду, начальника відділу молоді та спорту, бухгалтера по розрахунках з підзвітними особами та колишнього начальника Управління освіти.

На адресу Установи надіслано вимоги щодо усунення порушень та недопущення їх у подальшій роботі, попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, ініційовано застосування заходу впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.

Матеріали ревізії передано до Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України. За результатами їх розгляду розпочато досудове розслідування.
25.09.2020 15:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter