На "Черкаській ТЕЦ" прокоментували звинувачення Андрія Деркача щодо "викрадення обігових коштів"

На "Черкаській ТЕЦ" прокоментували заяви нардепа Андрія Деркача, який 5 днів тому заявив, що в 2017 році обігові кошти з групи компаній "ТехНова", гроші наших громадян, були вкрадені з Сумської, Чернігівської, Черкаської та Дарницької ТЕЦ, і понесла їх до НАБУ, щоб закрити кримінальну справу стосовно Злочевського.

ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО» з цього приводу повідомляє наступне.

ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО», як й інші теплопостачальні організації, являється ліцензіатом НКРЕКП. Відтак, підприємство, його директор або власник не може одноосібно змінювати тарифи на підприємстві, ні в сторону збільшення, ні в сторону зменшення. Встановлює тарифи виключно національний регулятор (НКРЕКП).

Так, станом на 1 червня 2020 року для ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО» встановлені НКРЕКП тарифи на послугу з постачання теплової енергії для населення, які знаходяться в п’ятірці найнижчих серед ліцензіатів НКРЕКП у розрізі міст всієї країни – 1007,83 грн/Гкал без ПДВ (відповідно до діючих договорів).

Так само, ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО» у п’ятірці з найнижчими тарифами на послугу з постачання теплової енергії для бюджетних установ – 958,21 грн/Гкал без ПДВ (відповідно до діючих договорів). А це садочки, лікарні, школи, які фінансуються з міського бюджету.

У той час як тарифи на послугу з постачання теплової енергії для НАСЕЛЕННЯ на інших підприємствах міст України стартують від 1100 до близько 1350 грн/Гкал без ПДВ.

Разом з тим, заявляємо, що ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО» не здійснює закупівлю вугілля з території ОРДЛО.

У 2017 році Міністерство енергетики та вугільної промисловості заборонило підприємствам закуповувати вугілля з території ОРДЛО. Відтак, ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО» з 2017 року не закуповує вугілля з непідконтрольних територій. Про що свідчать відповідні договори та контракти.

Більше того, документи, які надходять на ТЕЦ одразу із партією вугілля, демонструють весь шлях походження сировини: від місця видобутку до завантаження на залізниці і транспортування до станції. Рух вагонів контролюється Системою контролю рухомого складу залізничного транспорту.

Ще один рівень перевірки партія проходить у лабораторії під час розмитнення. Сертифікати та експертизи незалежних міжнародних лабораторій, вказують реальне походження сировини, що відображено у фізико-хімічних властивостях її складу, таких як зольність, вологість, вміст сірки, летучість, а також хімічний склад. І саме вони говорять, що вугілля, котре надходить на ТЕЦ ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО», має показники сірки від 0,2 до 0,7%, при тому, що вугілля з окупованих територій Донбаського басейну, має вміст сірки більше 1%.

Щодо закупівлі газу зазначаємо, ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО» здійснювало закупівлю газу у постачальників по ринковим цінам. Тариф у зв’язку з цим у сторону збільшення не переглядався.
21.09.2020 14:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter