Наші Гроші: Фірми, які у Черкаській мерії за вуха витягнули на розіграш півмільйона на рушниках, отримали заяву за змову в АМКУ

«Ліга Антитрасту» звернулась до Антимонопольного комітету України щодо змови на тендерах Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради щодо закупівлі засобів гігієни між ФОП Ткаченком та ПП «Лісовий Край». Про це інформують Наші Гроші.

У зверненні наведені такі ознаки змови:

схожості в оформленні тендерних пропозицій;
відсутність цінової конкуренції у спільних торгах;
сталі господарські відносини;
використання «технічного партнерства» у спільних торгах.
«Лісовий край» і Ткаченко розіграли між собою чотири закупівлі на суму майже у 2 млн, що є чималою сумою для закупівлі засобів гігієни. Компанії підтримують сталі господарські стосунки та мають одного перевізника, якого залучають для доставки товару до Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

У багатьох процедурах документи, подані цими компаніями мали схоже оформлення або ідентичний зміст. Декілька разів ФОП Ткаченко Сергій Михайлович завантажував свої документи під грифом «секретно», або іншими словами накладав пароль на архів із документами тендерної пропозиції, що, звичайно, призводило до перемоги у торгах ПП «Лісовий Край».

«Тому, на нашу думку, наведені факти є достатнім підґрунтям для того, щоб АМКУ розпочав розслідування та притягнув до відповідальності ФОП Ткаченка Сергія Михайловича та ПП «Лісовий Край», – відмітили експерти «Ліги антитрасту».

Нагадаємо, що за вчинення такого порушення суб’єктам господарювання загрожує штраф у розмірі до 10% їх річного обороту та трирічний тендерний бан.

На тендері у серпні 2020 року Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради було вісім учасників. Шість фірм пропонували вдвічі-втричі нижчі ціни – 5,82-8,56 грн. за рулон. За ними з великим відривом ішли «Лісовий край» із ціною 18,73 грн. за рулон і ФОП Ткаченко Сергій Михайлович із ціною 22,26 грн. за рулон, який не зробив жодного кроку зниження під час аукціону. Саме внаслідок великого відриву від двох найдорожчих учасників система «Прозорро» автоматично позначила ціни шести найдешевших учасників як аномально низькі. Їм довелось обґрунтовувати такі ціни і замовник ці обгрунтування не прийняв та відхлив їх.

Одна з відхилених фірм ТОВ «Чистий Київ» оскаржила своє відхилення в АМКУ, заявивши, що надані ним документи не містять недоліків. Рішення наразі не прийнято.

Черкаську фірму «Лісовий край» зі статутним капіталом 100 грн. записано на директорку Вікторію Назаренко, яка також є ФОПом. Як повідомило місцеве видання «18000», фірма «Лісовий край» свого часу використовувала ті самі номер телефону 0974081574 та адресу електронної пошти [email protected], що й ФОП Ткаченко Сергій Михайлович.
08.09.2020 12:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter