У Смілянському районі фермери висадили 70 тисяч кущів порічки

ТОВ «Олександрійський Агро Холод» із Сміли Черкаської області два роки тому розпочало смородиновий бізнес. Для вирощування обрали порічку (червону смородину).

Про це розповідає заступник директора товариства Віталій Письменний, інформує Агробізнес сьогодні.
У Смілянському районі фермери висадили 70 тисяч кущів порічки

«Виходили з міркувань, що порічки значно стійкіші до посухи, ніж інші види смородини, і більш врожайні, деревина у них довговічніша. Перевагу віддали сорту Троїцька. Це один з найновіших сортів української селекції, отриманий від схрещування сортів Джонкер Ван Тетс та Алтайська рання, не вибагливий до умов вирощування, стійкий до основних грибних хвороб. Слід сказати, що не всі регіони України придатні для вирощування смородини. Це культура не теплого клімату. Їй не комфортно на Півдні, а от у нашій місцевості вона почувається чудово. Тим паче, що площу під її вирощування обрали просто ідеальну – на березі річки. А що потрібно для нормального росту ягоди? Вода, тобто крапельне зрошення, погодні умови і захист від бур’янів, шкідників і хвороб. Все це у нас є», – зазначає він.

Читайте також: Послуги із запилення садів і ягідників: нові можливості для бджолярів та аграріїв

Підприємці посадили 70 тисяч кущів смородини на околиці Кам’яного Броду, де раніше було громадське пасовище.

Примітно, що у смородиновому саду знайшлося місце і для сортів, які вивів уродженець Бужанки, відомий селекціонер, кандидат біологічних наук Петро Шеренговий. Це, кажуть тут, як данина пам’яті людині, яка в Україні створила десятки нових сортів смородини. Далі підприємство планує розводити обліпиху, зайнятися городніми культурами.
20.07.2020 13:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter