Азербайджанська компанія «AzVirt MMC» відкликала скарги з АМКУ на дискримінаційні умови з боку САД у Черкаській області

Азербайджанська компанія «AzVirt MMC» 25 травня відкликала дві скарги на дискримінаційні умови в тендерній документації, які у торгах очікуваною вартістю 316,64 мільйони гривень прописала Служба автомобільних доріг у Черкаській області. Як інформують Наші Гроші, про це повідомляється у системі “Прозоро”.

Мова йде про поточний середній ремонт двух ділянок автодороги державного значення Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань на ділянках 163+100 – км 171+000 та 147+580 – км 156+100.

В обох випадках компанія «AzVirt MMC» оскаржувала одні й ті самі вимоги тендерної документації, які заважають фірмі взяти участь у торгах. Зокрема, вимога подати атестати на виробництво асфальтобетонних сумішей, в яких має бути вказана місце розташування асфальтобетонного заводу на момент проведення його атестації. Замовник обіцяє відхилити пропозицію учасника, якщо АБЗ знаходиться не біля будівництва, бо між виготовленням асфальтобетонних сумішей і їх використанням має проходити не більше трьох годин. Скаржник зазначав, що має власний мобільний асфальтобетонний завод, і у разі перемоги розташує його в оптимальному для виконання робіт місці. Однак перевозити його ще до тендеру, перемога у якому негарантована – економічно невигідно.

Також компанія оскаржувала умову про необхідність надання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря у зв’язку з тим, що планує використовувати мобільний АБЗ. У скарзі «AzVirt MMC» зазначав, що отримання зазначеного дозволу є неможливим до моменту перебазування АБЗ.

Але до початку розгляду скарги тендерною колегією АМКУ фірма відкликала обидві свої скарги без пояснення причин. Ці тендери були оголошені за кілька днів до змін тендерного законодавства 19 квітня. Відтак фірма просто втратила 10 тисяч грн за обидві скарги. По тендерам оголошених після 19 квітня відзив скарги вже не має значення, оскільки АМКУ все рівно має розглянути належним чином подану скаргу.

За декілька днів до відкликання скарг очільник Укравтодору Олександр Кубраков поскаржився на ремонт об’їзної м. Бровари траси М-01, яка ремонтується за рахунок кредитних коштів ЄБРР та ЄІБ. Підрядником на об’єкті є «AzVirt MMC». За слова очільника Держслужби автодоріг він отримав відео, яке «зняли громадяни», на якому техніка компанії «AzVirt MMC» працює під дощем. І хоча на відео не видно, що компанія займається укладанням асфальту, пригрозив компанії санкціями:

«Укравтодор, який є замовником цих робіт, вивчить звіт компанії щодо робіт, які сьогодні проводилися та за необхідності – застосує необхідні санкції. Проєкти, які реалізуються за кошти міжнародних фінансових установ – мають бути взірцем, і за організацією закупівельного процесу, і за системою незалежного технагляду. Тому будь-які випадки, які свідчать про порушення технологій мають бути вивчені та не допущені у майбутньому».

У практиці оскарження ідентичних вимог у Антимонопольному комітеті, в обох випадках тендерна колегія вже зобов’язувала замовника виключити їх з документації. Існують десятки рішень на користь скаржника, деякі з них компанія додала у свою скаргу на підтвердження визнання АМКУ цих вимог дискримінаційними. Тож фактично у компанії були всі шанси прийняти участь у закупівлі, але фірма попрохала тендерну колегію АМКУ припинити розгялд скарги, не повідомивши причини свого рішення.

Азербайджанська компанія AzVirt MMC належить Ельнуру та Камілю Алієву Алі Огли, та німцям – Вальтеру Закарісу і Мартіну Манфреду. За даними ЗМІ, «AzVirt MMC» пов’язана з азербайджанським державним підприємством Azerbaijan Hava Yollari (AHY), що управляє азербайджанськими аеропортами і національною авіакомпанією AZAL. Керує компанією AHY Джангир Аскеров, який, є особистим другом президента Азербайджану Ільхама Алієва.
05.06.2020 10:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter