За 4 місяці 2020 року кількість вакансій, що пропонували роботодавці Черкащини, зменшилася на 21,8 %

З початку 2020 року роботодавці Черкаської області проінформували обласну службу зайнятості про наявність 12,4 тис. вакансій, що на 21,8% менше, ніж у відповідному періоді 2019 року.

За видами економічної діяльності: 41,7% вакансій пропонується у сільському господарстві, 14,1% на підприємствах та установах переробної промисловості, 11,9% - в оптовій та роздрібній торгівлі.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, представників найпростіших професій.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається серед тактористів-машиністів сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, водіїв автотранспортних засобів, в'язальників схемних джгутів, кабелів та шнурів, трактористів, дорожніх робітників, водіїв навантажувача, робітників з обслуговування та експлуатації обладнання, токарів, операторів лінії у виробництві харчової продукції, машиністів (кочегарів) котельної, серед кваліфікованих робітників з інструментом – на слюсарів-ремонтників, швачок, електрогазозварників, бетонярів, робітників з комплексного обслуговування будинків, мулярів, оброблювачів птиці, малярів, електромонтерів тощо.

Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг (продавці продовольчих та непродовольчих товарів, продавці-консультанти, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри тощо).

Серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства найбільш затребувані робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, оператори машинного доїння, тваринники, птахівники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи - бухгалтерів, агрономів, економістів, а також сестер медичних.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники службових та виробничих приміщень, вантажники, укладальники-пакувальники, контролери енергонагляду.

Станом на 1 травня 2020 року у базі даних обласної служби зайнятості налічувалося 859 вакансій. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 267 пропозиції роботи, отриманих з інших джерел.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 6,4 тис. грн. (на 1 травня 2019 року 5,9 тис. грн.), у 82,3% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної.
27.05.2020 16:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter